Fit a krásnáTestováníSoutěže

Skandální manželství knížete Alberta a kněžny Charlene: Jsou tři levobočci a záhadná nemoc důsledkem dávné kletby?

Skandální manželství knížete Alberta a kněžny Charlene: Jsou tři levobočci a záhadná nemoc důsledkem dávné kletby?
Zdroj: Showpix
+ 7 fotek+ 8 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ona je bývalou olympijskou reprezentantkou v plavání, on synem hollywoodské ikony Grace Kelly a dědicem monackého knížectví. Manželství Charlene Wittstock (43) a knížete Alberta II. (63) by tak mělo připomínat pohádku. Jenže skutečnost je jiná. Mnohem chmurnější.

Tereza Švandová 25. listopadu 2021

Od jejich pompézní svatby, která stála v přepočtu neuvěřitelných 1,5 miliardy korun a byla označována za největší společenskou událost v Monaku za posledních 55 let, uplynulo už deset let. Deset let plných skandálů toho nejhrubšího zrna.

10 osudových mužů Kylie Minogue: Svedla britského prince, drsného rockera i chronického nevěrníka
Mohlo by Vás zajímat:

10 osudových mužů Kylie Minogue: Svedla britského prince, drsného rockera i chronického nevěrníka

Vinou záhadné infekce se Charlene nesměla vrátit domů

Tím zatím posledním je záhadná nemoc, kvůli níž Charlene pobývá už půl roku mimo monacké knížectví. V květnu oficiálně odcestovala do Jihoafrické republiky, aby se tam postarala o záchranu nosorožců. Šuškalo se ale, že ve skutečnosti odjela na černý kontinent, kde se narodila, na truc Albertovi, který ji podváděl. Krátce předtím ho totiž jistá Brazilka označila za otce své patnáctileté dcery.

Po příjezdu na jižní polokouli ovšem skolila kněžnu záhadná infekce uší, nosu a krku, kvůli níž jí lékaři nedoporučili návrat do vlasti. Přišla tak nejen o desáté výročí svatby, ale i první školní den svých dětí. A chyběla rovněž na listopadových oslavách Národního dne Monaka, během nějž se princ Albert objevil na balkoně jejich paláce pouze s jejich šestiletými dvojčaty Jacquesem a Gabriellou. Gabrielle přitom dojemně svírala cedulku s nápisem Chybíš nám, mami.

Charlene mu kvůli levobočkům málem utekla od oltáře

Albert a Charlene se seznámili krátce po Olympijských hrách v Sydney v roce 2000, kde tehdy dvaadvacetiletá blondýnka skončila se svými kolegyněmi z Jihoafrické republiky pátá v plavecké štafetě na 4×100 metrů. V roce 2006 oznámili svůj vztah veřejnosti, o rok později ukončila Charlene sportovní kariéru a roku 2010 se hrdličky zasnoubily.

Svatba se však málem nekonala. Během jejich randění totiž začala sukničkáře Alberta dohánět jeho minulost. Roku 2005 musel přiznat existenci prvního levobočka, syna Alexandreho Grimaldi-Costea (18), kterého si pořídil s letuškou Air France Nicole Coste. O rok později vyšlo najevo, že má ještě dceru Jazmin Grace Grimaldi (29) s americkou realitní makléřkou Tamarou Rotolo, která požádala o přiznání otcovství už v roce 1992.

Nikoho kromě Charlene Albertova produktivita, co se týče nelegitimních potomků, příliš nepřekvapila. Fešný kníže totiž platil v zasvěcených kruzích za velkého playboye. Jeho postelí údajně prošly zástupy krásných žen v čele se supermodelkou Claudií Schiffer, zpěvačkou Kylie Minogue či dcerou herce Rogera Moorea Deborah.

Mocný kníže s koronavirem. Jak bojuje s nemocí monacký Albert II., který je bohatší než britská královna?
Mohlo by Vás zajímat:

Mocný kníže s koronavirem. Jak bojuje s nemocí monacký Albert II., který je bohatší než britská královna?

Ke svatbě ji údajně přesvědčila policie

Přesto se rok po oznámení zásnub Charlene a Albert vzali. Svatba trvala tři dny a chybět na ní nesměli věhlasní hosté, včetně britského prince Edwarda či modelky Naomi Campbell a jejího tehdejšího přítele, ruského miliardáře Vladislava Doronina.

Charlene byla naprosto úchvatná. V šatech od Armaniho pošitých 40 tisíci křišťály Swarovski všechny s přehledem zastínila. Mělo to jedinou vadu na kráse. Budoucí kněžna nepřestávala po obřadu plakat. Fotografie, na nichž si kapesníčkem otírá oči, obletěly celý svět. A čile se mluvilo o tom, že rozhodně nešlo o slzy štěstí.

Podle francouzského deníku Le Journal du Dimanche se Charlene před svatbou třikrát pokusila prchnout do Jihoafrické republiky, ale monacká policie ji pokaždé zadržela a přesvědčila, aby se vrátila. Knížecí palác to samozřejmě popřel.

Charlene později ke svatbě pro deník The Times uvedla: „Vše bylo tak ohromující. Cítila jsem tolik protichůdných emocí kvůli všem těm spekulacím. Proto jsem se po obřadu rozbrečela.“

Prokletí monacké knížecí rodiny Grimaldiů: Tragické havárie, nevěry i nemanželské děti
Mohlo by Vás zajímat:

Prokletí monacké knížecí rodiny Grimaldiů: Tragické havárie, nevěry i nemanželské děti

Jejím úkolem bylo dát knížectví legitimního dědice

Olej do ohně po nějaké době přilil spisovatel a historik Philippe Delorme, když magazínu Madame Figaro řekl: „Spousta lidí soudí, že jde o dohodnuté manželství. A mají pravda. Albert si vybral ženu, která připomíná jeho matku, a Charlene se role druhé Grace Kelly evidentně nezamlouvá.“

Důkazem obláčků v ráji může být i fakt, že pár strávil líbánky odděleně (každý v jiném hotelu), a Charlene posléze přiznala, že se v Monaku cítí velmi osamělá. „Charlene dostala za úkol přivést na svět právoplatného dědice. To je hlavní účel jejich podivného manželství. Až se jí to povede, budou zase volní. Rozvod je v rodině Grimaldiů téměř tradicí,“ uvedl zdroj z paláce, který si nepřál být jmenován.

Jenže situace po narození Jacquese a Gabrielle uvízla na mrtvém bodě. Albert s Charlene se zatím nerozvedli. Možná proto, že si každý vede svůj vlastní život. Zatímco kněžna až do odjezdu do Jihoafrické republiky pobývala v palácovém bytě nad čokoládovnou, Albert si sám plnil své státnické povinnosti.

V květnu pak Charlene odcestovala na černý kontinent a do Monaka se zatím nevrátila. „Je to pro mě těžká zkouška. Stýská se mi po mém muži a po dětech. Zdrtilo mě, když mi lékaři nedoporučili odcestovat domů na desáté výročí svatby. Albert je mi oporou, je to zeď, o kterou se mohu opřít. Bez jeho lásky bych to tady nezvládla,“ sdělila z exilu Charlene.

Svatební útrapy Grace Kelly: Věno pro knížete Rainiera ji přišlo pěkně draho
Mohlo by Vás zajímat:

Svatební útrapy Grace Kelly: Věno pro knížete Rainiera ji přišlo pěkně draho

Jde o důsledek kletby ze 13. století?

Když kněžna v září zkolabovala, byla přijata na blíže neurčenou kliniku. Spekuluje se, že ji tam velmi často navštěvuje Doronin, s nímž má údajně pletky. To ale Albert popírá. „Už jsem to říkal mockrát. Hospitalizace mé ženy nemá nic společného s naším vztahem. Jde o jiný problém,“ tvrdí.

Ženám po boku Grimaldiů tak evidentně dál nepřeje štěstí. Jde prý o důsledek dávné události, jejímž aktérem byl ve 13. století princ Rainier I. Ten unesl vlámskou ženu, která následně proklela jeho i všechny jeho následovníky.

Uvidíme, zda Albert a Charlene dokážou uniknout neblahému osudu. Zatím to tak nevypadá…

Zdroj informací:
Thesun.co.uk

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články