Vilém Čok nám ukázal největší relikvii svého šatníku: Tahle bunda by se prodala až za 30 tisíc

Vilém Čok
Zdroj: Herminapress/koláž Lifee
Vilém Čok je nepřehlédnutelnou osobností české rockové scény - také díky svému originálnímu stylu oblékání. Vilém Čok říká, že by nikdy neoblékl sáčko. Raději má trička s potiskem a džíny.Vilém Čok si potrpí také na kloboučky a nášivky. Vilém Čok hledá inspiraci v oblékání také u zahraničních interpretů. + 12 fotek+ 13 fotek

Zpěvák Vilém Čok (62) je nepřehlédnutelnou postavou české rockové scény také díky svému originálnímu až expresivnímu módnímu stylu. Jak exkluzivně prozradil magazínu Lifee.cz, inspirací jsou mu také zahraniční zpěváci a ve své šatní skříni ukrývá hned několik skvostů, za které fanoušci neváhají zaplatit, aby je získali. Co by Vilém nikdy neobléknul? A zvládne si vyhrát také s extravagantním make-upem? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 28. 05. 2024 12:00

Zpěvák Vilém Čok (62), hvězda Pražského výběru a také své kapely Bypass, charakterizuje svůj módní styl jako ležérní. V šatní skříni má hodně džínoviny, triček s potiskem, ale také pokrývek hlavy nebo stylových křiváků. Nechybí hodně barev. "Nemám rád saka a styl současných metrosexuálů. Myslím, že chlapi mého věku nejsou módou ovlivnění tolik jako mladí kluci. Těm je z různých stran vštěpováno: „Buď cool! Nos tyhle hodinky! Pij tohle pivo!“ Já si dělám co chci, chodím si v čem chci a hlavně kdy chci," popisuje Vilém v našem exkluzivním rozhovoru. A je vidno, že móda je jeho velké téma, byť se ze začátku o ní zdráhal hovořit.

Vilém Čok o svém rockovém módním stylu

Jak nám Vilém Čok prozradil, inspiraci v oblékání nachází všude kolem sebe, především u zahraničních kolegů. "Všímám si, jak se oblékají rockoví hudebníci směrem na západ, protože se mi to líbí. Líbí se mi jejich styl revolty. Myslím, že muzikant by neměl být ovlivněný établissementem, trendy a současnou módou – právě naopak," zamýšlí se rocker. Přiznává také, že na hudebním poli nachází mezi rockery jistou uniformitu.

Vybočit z řady je taktické

"Myslím, že celosvětová hudební scéna je trošku zkostnatělá ve smyslu toho, že muzikanti si svoji rockovou image drží víceméně stejnou. Odívání zkrátka s rockovým průmyslem souzní a máme i v Praze specializované obchody, kde se prodává čistě jen rockové oblečení," naznačuje Vilém, kam sám občas zavítá na nákupy. Vilém také jmenuje hned několik ikon, jejichž styl oblékání ho baví. "Velkým chameleonem byl na pódiu zpěvák David Bowie – viděl jsem desítky jeho převleků. Na druhou stranu on nebyl čistokrevným rockerem. Tím je blíž Marylin Manson. To je rockovej chameleon. Vybočení z řady je taktické…"

Doporučené video: Rocker Kamil Střihavka o svých dlouhých vlasech

Džínová bunda za 30 tisíc a prodej fanouškům

Šatní skříň Viléma Čoka ukrývá skutečné perly na které v osmdesátých letech jen mlsně zíral - a později s příchodem sametové revoluce mohl své sny uskutečnit. "Jeden takový kus opravdu mám ve svém šatníku – a je velmi raritní. Jako malý kluk jsem si nepřál jen džíny, to se mi splnilo, ale i pořádnou džísku," zavzpomínal zpěvák. "Ty byly drahé, měli je jen v Tuzexu, ale v roce 1993 se mi konečně podařilo sehnat originální džínovou bundu Levi's a byla bez rukávů. Takových bylo jen pár," pochlubil se.

Milovanou bundu Vilém dodnes hrdě obléká. "Dodnes ji nosím na koncerty, mám ji jako relikvii. Jsou to velmi ceněné bundy, které se prodávají klidně za 30 tisíc korun," překvapuje rocker. A zavzpomínal také na dobu, kdy ven nevyšel bez červených látkových kalhot, které si zamiloval. "Když se člověku líbí některá část oděvu, tak k němu zkrátka přilne. Přilnul jsem k velkému množství kostýmů, ve kterých jsem koncertoval. Nosil jsem je rád," říká s úsměvem. "A udělal jsem radost i některým fanouškům, protože jsem některé své kostýmy také prodal. Už jsem jich prodal asi dvacet nebo třicet."

Vilém Čok nosil i výrazný make-up

Cizí není Vilému Čokovi ani expresivní make-up, kterého si dosyta užil před třiceti lety v prvním nastudování muzikálu Jesus Christ Superstar a vy můžete díky magazínu Lifee.cz v galerii posoudit, jak mu to tenkrát slušelo. "Měl jsem svoji maskérku, Jarmilku Kamínkovou, která mě líčila přesně podle režijní předlohy. Bylo to striktně dané. Měl jsem trochu volné pole, mohli jsme si s tím trochu hrát a experimentovat. Zkoušeli jsme různé modely," vysvětluje zpěvák, jak probíhalo jeho líčení pro roli krále Heroda. "Nalíčit se sám to bych nedokázal, bylo to docela náročné a trvalo to asi 40 minut," dodává Čok.

Na fotografie výstředních outfitů rockera Viléma Čoka a také na archivní fotky z prvního uvedení muzikálu Jesus Christ Superstar se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články