Vlasy jako od profíka! Seznamte se s metodou CWC a oslňte dokonalým účesem

 Vlasy jako od profíka! Seznamte se s metodou CWC a oslňte dokonalým účesem
Zdroj: OnlyBio

Dokonale krásné, zářivé, hladké vlasy, které upoutají pozornost na první dobrou a udělají z nás bohyni! Také máte ráno v koupelně takovou představu, ale ne, a ne ji naplnit? Vlasy jako by si dělaly, co chtějí. Jsou suché, krepatí se, trčí do všech stran. Řešení ale existuje!

Speciální projekt
Speciální projekt 30. 04. 2024 14:06

Slyšeli jste někdy o metodě CWC? Na Instagramu jde o hit, který úplně změní vaše vlasy! Vrátí jim podmanivý lesk, dokonalou hladkost a zdravý vzhled. Jak na to?

Jak umýt metodou CWC

 Vlasy jako od profíka! Seznamte se s metodou CWC a oslňte dokonalým účesem


C – Jako první naneste na vlasy, konkrétně od poloviny ucha, kondicionér, nejlépe proteinový nebo zvlhčující. Ochráníte je před vysušením a poškozením během mytí.

W – Kondicionér nesmývejte, použijte šampon pouze na horní část hlavy, spodní část se umyje, až bude voda s šamponem stékat při mytí dolů.

C – Použijte druhý kondicionér na celou délku vlasů, pro dosažení rovnováhy PEH používejte kondicionéry s různými účinky. Nechte ho působit a opláchněte.

Aplikace na pomoc

 Vlasy jako od profíka! Seznamte se s metodou CWC a oslňte dokonalým účesem


Začínáme vždy výběrem vhodného šamponu pro potřeby pokožky hlavy. Proč? Jeho základní funkcí je její očištění bez invazivního narušení lipidové vrstvy, která má kondicionační vlastnosti na pokožku. Dalším krokem je určení porozity vlasů. To můžete snadno zkontrolovat s aplikací OnlyBio Stories, kterou si můžete zdarma stáhnout. Aplikace vám usnadní každodenní péči o vlasy a pokožku hlavy podle jejich potřeb.

Záleží na typu vlasů

Aby sis mohl(a) vybrat ty nejlepší kosmetické produkty a postupy, musíš nejdříve určit typ svých vlasů, konkrétně jejich porozitu. Co to je? Jednoduše řečeno porozita určuje strukturu vlasů. Určuje se analyzováním uspořádání šupin, které ovlivňují vzhled vlasů, jejich uspořádání a potřebnou péči. I když k určení porozity vlasů je nutné analyzovat jejich šupiny, můžeš si jednoduchý test provést samostatně doma - zabere několik minut. Jak na to?

Připrav si sklenici s teplou vodou. Do sklenice vlož jediný vlas a nech ho 5-10 minut ve vodě. Zkontroluj, co se s tvým vlasem stalo po této době. Pokud plave na hladině vody, máš vlasy s nízkou porozitou, pokud je ponořený do poloviny, máš střední porozitu, zatímco pokud je na dně, tvé vlasy jsou vysokoporézní.

Pro každý typ vlasů vyber ty nejlepší produkty z řady Hair in Balance od značky OnlyBio. Tato novinka z Polska je v Česku dostupná výhradně v drogeriích Rossmann. Hair in Balance nabízí přírodní, veganské produkty přizpůsobené potřebám vlasů a pokožky hlavy.

V závislosti na porozitě musíš zvolit jiný plán péče o vlasy. Vlasy s nízkou porozitou, tedy hladké, lesklé a obtížně upravitelné, potřebují lehké a jemné produkty. Drsné, silně poškozené vlasy s otevřenými šupinami (vysokoporézní) potřebují především výživu a obnovu. Středně porézní vlasy, které lehce krepatí, ocení péči založenou na dodávání proteinů, emolientů, humektantů a ochranu před poškozením.

Nezapomeňte na olej

 Vlasy jako od profíka! Seznamte se s metodou CWC a oslňte dokonalým účesem


Aby byly vlasy opravdu dokonalé, nezapomeň na olejovou péči. Každý plán péče by měl zahrnovat olejování vlasů. Tento krok je nejlepší provádět jednou týdně. Olej můžeš nechat působit 15 minut až několik hodin, nebo dokonce celou noc. Výběr oleje závisí na porozitě vlasů - například pro poškozené a tuhé vlasy zvol olej Hair in Balance pro vysokoporézní vlasy, který obsahuje množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

Řada produktů Hair in Balance také obsahuje oleje pro vlasy s nízkou a střední porozitou - tyto produkty se liší hlavně složením. Pamatujte, že si můžete olejovat vlasy jak na sucho, tak na mokro, s využitím základu, jako je například lněný gel nebo hydratační sprej. Malé množství oleje lze také přidat do vašich běžných vlasových produktů. Dbejte však na to, abyste na své vlasy aplikovali maximálně jednu čajovou lžičku oleje.

Nepřehlížej odlupování pokožky hlavy

Odborníci tvrdí, že péče o vlasy začíná u pokožky hlavy. Plán péče o vlasy proto nemůže opomenout pravidelné používání přírodních odlupovacích přípravků pro pokožku hlavy. Tento zákrok je nejlepší provádět jednou týdně nebo jednou za dva týdny. Jeho úkolem je odstraňovat odumřelé buňky kůže a zbytky kosmetiky.

Skvělou volbou je peeling na pokožku hlavy z řady Hair in Balance. Peelingy můžeš doplňovat i vmasírováním, což přispívá k lepšímu prokrvení pokožky, a hloubkové výživě a posílení vlasových folikulů. V denní péči můžeš vyzkoušet sérum pro růst vlasů.

Co přináší uvědomělá péče o vlasy?

Uvědomělá péče o vlasy je receptem na zlepšení jejich stavu a zachování zdraví. Vlasy se však nepromění z jednoho dne na druhý, uvědomělá péče je dlouhodobá práce, vyžadující trpělivost a nasazení. První výsledky obvykle přijdou po několika týdnech. Abys jich však dosáhl(a), musíš se starat o své vlasy komplexně. Nepostačí jen kvalitní kosmetika, musíš pamatovat na všechny kroky uvědomělé péče o vlasy.

 Vlasy jako od profíka! Seznamte se s metodou CWC a oslňte dokonalým účesem


Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články