Anička Slováčková "zachránila" svou otevřeností život fanynce: Teď se jí rakovina vrátila v ještě pokročilejším stádiu do plic

Anna Slováčková
Zdroj: Herminapress
Anna Slováčková s Martou Jandovou, která jí před pár dny pokřtila zbrusu nové album Osudová.Anna Slováčková si na křest přizvala také kamaráda Milana Peroutku.Anna Slováčková se ten večer radovala z nové desky a množství fanoušků, kteří ji přišli podpořit.Anna Slováčková už ten večer věděla, že za pár hodin nastupuje na další chemoterapie.+ 10 fotek+ 11 fotek

Anna Julie Slováčková (27) oznámila smutnou zprávu, opět bojuje s rakovinou, tentokrát plic. Zpěvačce před třemi lety diagnostikovali nádor prsu a díky své otevřenosti a osvětě pomohla mnoha ženám. Jedna z fanynek jí dokonce poděkovala za to, že ji přiměla ke včasné návštěvě lékaře, která jí zachránila život. Z dojemného vyznání, které Anička svěřila webu Lifee.cz, mrazí...

Veronika Nováková
Veronika Nováková 06. 10. 2023 11:30

Anička Slováčková představila před dvěma dny veřejnosti své nové album trefně nazvané Osudová a odehrála při té příležitosti koncert. Den nato oznámila na svých sociálních sítích zdrcující novinu: Vybojovala jsem si to poprvé - věřím, že to zvládnu i podruhé. Rakovina se mi usadila tentokrát v plicích.“

Ještě nedávno se přitom Anička upřímně radovala ze života, protože v profesní i osobní rovině se jí velmi dařilo. Užívala si letní dovolené s novým přítelem a do rodiny přibyla fenečka Jindřiška, kterou si dobrosrdečná Anička ​přivedla z útulku. Je jisté, že právě v psím mazlíčkovi bude mít zpěvačka tu největší oporu.

Doporučené video: Anička Slováčková pomohla fanynce v boji s rakovinou prsu

Anička Slováčková pomáhala ostatním s prevencí

"Dojal mě dopis od jedné paní, která psala, že mě dlouho sleduje a díky tomu, že jsem sdílela svůj zdravotní příběh, se odhodlala jít na preventivní vyšetření prsou," svěřila se Lifee.cz Anička, která s rakovinou bojovala před třemi lety. Také příběh její fanynky má šťastný konec, byť z něj mrazí.

"Zjistili jí zhoubný nádor. Díky tomu, že přišla včas, jí zachránili život. Řekli jí, že přišla za pět minut dvanáct, než se to stačilo rozlézt po těle. To byl asi nejhezčí dárek, jaký jsem kdy od někoho dostala," vypráví upřímně dcera Felixe Slováčka (80) a Dády Patrasové (67), která se mimo jiné věnuje osvětě v oblasti preventivních prohlídek u lékaře.

Podpora od kolegů i fanoušků

Oblíbené zpěvačce se nyní dostává obrovské podpory nejen od kolegů, ale i fanoušků, se kterými po celou dobu léčby rakoviny prsu otevřeně komunikovala. Vnímám je jako bandu strašně chytrých lidí a za to jsem moc vděčná. Jsou to lidé, kteří jdou do hloubky, ať už textů nebo sebe samých. Nejsou povrchní. Proto si jich asi také vážím. Energie, která od nich jde, i v momentu, kdy začne hustě pršet, je neskutečná,“ uvedla v červnu pro magazín Lifee.cz na adresu svých podporovatelů.

Sílu posílají Aničce Slováčkové Lucie Bílá i Marta Jandová

Spolu se zvěstí o Aniččině nemoci přišlo také velké množství povzbudivých zpráv od jejích kolegů. Mezi prvními byla zpěvačka Marta Jandová (49), která před pár dny pokřtila Aniččino album Osudová. „Jsme s Tebou. Všichni,“ vzkazuje mladé zpěvačce. „Holčičko zlatá… Objímám tě,“ přispěchala se slovy útěchy zpěvačka Lucie Bílá (57).

Připojil se také Aniččin kamarád a kolega, herec David Gránský (31): „Ty víš, že jsem tu pro tebe. Jako tehdy. I teď tu potvoru porazíme! Nejsi na nic sama.“ Modelka Aneta Vignerová (35) se s prosbou obrátila k nebesům. „Posílám andělskou sílu,“ vzkazuje Aničce.

Související články

Další články