Vážná diagnóza Bruce Willise: Jsi hrdinka, poslaly dcery Scout a Tallulah dojemný vzkaz starostlivé maceše

Vážná diagnóza Bruce Willise: Jsi hrdinka, poslaly dcery Scout a Tallulah dojemný vzkaz starostlivé maceše
Zdroj: Profimedia
Rodina Bruce Willise letos v únoru oznámila, že herec trpí frontotemporální demencí. Jeho stav se podle aktuálních slov jeho manželky Emmy neustále zhoršuje.Emma se rozhodla promluvit o manželově zdravotním stavu v pořadu Today, aby rozšířila povědomí o této neléčitelné nemoci, kterou provázejí změny v sociálním chování, osobnosti a/nebo ztráta jazykových dovedností.Brucova dcera z předchozího manželství Scout Willis své maceše za odvážný krok vysekla poklonu.Obě rodiny Bruce Willise totiž spolu skvěle vycházejí. Jak ta, kterou založil s Demi Moore, tak ta, kterou má momentálně s Emmou. Na snímku všech jeho pět dcer - Rumer, Scout, Tallulah, Mabel a Evelyn.+ 3 fotky+ 4 fotky

K velmi těžkému kroku se v úterý uchýlila Emma Heming (45), manželka legendárního akčního hrdiny Bruce Willise (68), který už přes rok marně bojuje s frontotemporální demencí (FTD). V televizním pořadu Today se slzami v očích prozradila, jak náročný je pro celou rodinu život s hercovou postupující nemocí i jak dojemně se o něj starají jejich dcerky Mabel (11) a Evelyn (9). Nyní svou macechu slovy plnými lásky podpořily i Brucovy dcery z předchozího manželství Scout (31) a Tallulah (29).

Tereza Švandová
Tereza Švandová27. 09. 2023 12:05

Emma se rozhodla promluvil o manželově nemoci i proto, aby rozšířila povědomí o FTD, která zásadně ovlivňuje život celé jejich rodiny. Na tento týden navíc připadá Týden boje proti frontotemporální demenci.

Emmo, jsi pro mě hrdinka, napsala Scout Willis

"Nemohu být pyšnější na Emmu Heming za to, že šla s kůží na trh (i když to muselo být nesmírně těžké!), aby se podělila o příběh naší rodiny, a podpořila tak povědomí o této nemoci," napsala na Instagramu Scout Willis, již má Bruce s exmanželkou Demi Moore (60). "Emmo, jsi hrdinka, která mě každý den inspiruje svou odvahou a nekonečnou láskou. Tvoje odhodlání může hory přenášet," dodala.

Ke slovům své starší sestry se vzápětí připojila i Tallulah: "Jsem tak pyšná na svou rodinu @emmahemingwillis."

V pořadu Today Emma přiznala, že Bruce si už možná v současném stavu neuvědomuje, co se s ním děje. "Co jsem zjistila, je, že žít s demencí je těžké pro všechny. Jak pro nemocného, tak celou rodinu. Když někdo řekne, že jde o rodinnou nemoc, má pravdu," marně zadržovala slzy máma dvou holčiček, která je jinak, stejně jako její manžel, známá obrovským smyslem pro humor.

Co je frontotemporální demence?

Frontotemporální demence je skupina poruch, které vznikají v důsledku poškození frontálních a temporálních laloků mozku. V závislosti na místě poškození způsobuje porucha změny v sociálním chování, osobnosti a/nebo ztrátu jazykových dovedností.

Kromě toho se u některých lidí (mezi 10 % a 20 %) s FTD rozvinou také neuromuskulární a pohybové poruchy, jako je parkinsonismus nebo onemocnění motorických neuronů. Postižení lidé tak mají problémy s chůzí, polykáním nebo křečemi.

Bruce by chtěl, abychom se radovali ze života, tvrdí Emma

I když jde o diagnózu nesmírně vážnou, která člověku a jeho nejbližším obrátí život naruby, Emma je svým způsobem vděčná, že ví, na čem s milovaným manželem jsou. "Konečně rozumíme tomu, co se děje, což nám malinko ulehčuje situaci. Ale samozřejmě to neznamená, že by to nějak zmírnilo bolest, kterou pociťujeme," přiznala.

Emma se snaží situaci zvládat, jak nejlépe dovede, ale také si je vědoma, že nesmí na vše zůstat sama. "Jako pečující partnerka vím, že je důležité říct si o pomoc a podporu. Od toho jsou tu různé organizace. Musím na sebe dávat pozor, abych se mohla co nejlépe postarat o svého partnera," poukázala. "Život přináší spoustu krásných věcí. Proto je důležité, abych se občas dokázala oprostit od smutku a bolesti a vidět i tyhle věci. Bruce by byl opravdu rád, kdybychom si život i nadále užívali."

Zdroje informací:
People.com
Today.com
Medcz.com

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Související články

Další články