Bizarní, nebo geniální? Kozačky s motivem lodiček s bílými ponožkami se staly virální senzací

Nejbizarnější boty zimy 2023: Kozačky s motivem lodiček s bilými ponožkami se staly virální senzací
Zdroj: Profimedia/oficiální materiály prodejce/koláž Lifee
Na přehlídkových molech se model Illusion představil na jaře.A působil poměrně nenápadně....když se ale objevil v oficiálním prodeji, nejen naší redaktorce Janě se lehce zvedly koutky.Obzvlášť kotníčková varianta působí bizarně.+ 5 fotek+ 6 fotek

Tak to by bylo. Už známe boty vytvořené 3D tiskem nebo přifouknuté komiksové křusky taťky Šmouly. Ale udělat hit z nenáviděného trendu ponožek v lodičkách, to si může dovolit asi jen taková ikona jako je Louis Vuitton. Ta vypustila do světa nejnovější model kozaček, které do detailu kopírují vzhled nohy nazuté do lodiček s ponožkami a je to pohled, no, přinejmenším k popukání.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 05. 12. 2023 12:35

Na přehlídce svůj provokativní model nazvaný trefně Illusion (iluze) francouzská módní legenda představila už na jaře tohoto roku, v prodeji se ale bizarní obuv věrně napodobující lýtko s ponožkami objevila až nyní. A spustila neobvyklou, i když, ve světě, kde trendy určují a šíří především influenceři, očekávanou vlnu emocí.

Značka svým novým, ručně malovaným modelem z telecí kůže dle oficiálních vyjádření prezentuje “souhlas se surrealistickým uměleckým hnutím.”

Ponožky v lodičkách. Kolorováno

Iluzi skutečné lidské nohy podtrhuje partie lýtka, kterou bizarní obuv nabízí hned ve dvou odstínech kůže. A ihned se dere z komentářů na sítích vtíravá otázka, zda to v dnešním multikulturním i multigenderovém prostředí není příliš málo.

Zlákat vás k nákupu bizarního modelu Illusion hodlá firma také dvěma nabízenými výškami, pořídíte je ve variantě pod kolena a v o poznání nelichotivější variantě sahající do půli lýtek. Influencerka, která na TikToku přispívá svými módními tipy jako Izzipoopi, při unboxingu sítěmi právě mocně propíraného modelu LV nekontrolovaně propukla v hurónský smích. To ovšem vůbec neznamená, že by vzápětí nepodlehla jejich kouzlu.

Přestože prý jsou trochu děsivé a obuv pro panenky připomínají před i po nazutí, kdy se v nich trochu jako toporná panna taky cítíte, vrátit je prý rozhodně nehodlá: "Když jsem je uviděla, myslela jsem, že je ihned posílám zpět, ale teď vím, že už je nikdy nevyzuji," nešetřila (možná trochu hraným) nadšením nad nevšedními kozačkami tiktokerka Isabelle Allain.

Ultramódní kozačky očima stylistky Jany

Jednomu z přispěvatelů zase nový model Illusion připomněl film The Christmas Story, kde je podobně věrně vyvedená noha součástí stojací lampy. “To je pro ně, myslím si, mnohem lepší využití, než v nich vycházet na ulici,” myslí si stylistka a módní redaktorka Lifee Jana. Ta jejich luxusně bizarnímu kouzlu tedy rozhodně nepropadla a redakcí se nese její nářek, algoritmy ji už totiž těmito a podobnými modely právě začaly mocně bombardovat.

Zlákaly iluzorní kozačky od Vuittona i vás? Máte je mít, tedy, vaše mohou být za krásných 2 470 $ (v přepočtu necelých 56 tisíc korun).

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články