8 úžasných tipů, jak proměnit ložnici ve spánkovou svatyni

Hebké povlečení pro blažený spánek.
Zdroj: En.altapura.fr

Toužíte každý večer vklouznout pod peřinu a za pár okamžiků už se toulat v říši snů? Proměňte ložnici ve spánkovou svatyni. Nechte si doporučit 8 tipů a spěte jako na obláčku!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 06. 05. 2016 16:30

Na čem záleží, abyste usnuli cobydup?

1. Na barvě výmalby

Scapewallpaper.com

Ložnice v tlumených barvách, zbylé pokoje výstřední. Diáře slavných osobností praskají ve švech, a tak je pro ně kvalitní odpočinek nesmírně důležitý. Ložnice v zemitých odstínech jim k tomu může pomoct. Proto při zařizování ložnice svá ega posílají na chvíli pryč. Jejich svatyně bývají zařízeny v odstínech šedi, jemnější černé, hnědé a decentní modři. Právě tyto barvy zklidní mysl a popoženou usínání.

2. Na matraci a polštářích

Blairsdiscountfurniture.com

Pokud při spánku někde něco tlačí a vy to překousnete, posunete tím svou komfortní zónu. Moc dobře se ale nevyspíte. Kvalitní, čerstvá a vysoká matrace je základem odpočatého těla. K té čerstvosti – matrace přežívá i desítky let, dosloužit by však měla už po pěti až osmi letech.

3. Na povlečení

En.altapura.fr

Po náročném dni netoužíme po ničem jiném, než se zachumlat pod hebkou peřinu. Tyto pocity blaženosti začínají a končí u příjemného ložního prádla. Zkuste třeba to z egyptské bavlny – ukolébá vás, jako kdybyste usínali na obláčku. Malý tip na závěr: čím více tkanin v ložnici, tím rychlejší cesta do říše snů. Zútulní pokoj a zvýrazní jeho relaxační ráz.

4. Na umění

Interiornity.blogspot.com

Že obrazovky narušují kvalitu spánku, jsme psali už dříve. To ale nutně neznamená, že nemůžete mít v ložnici televizi. Jen ji neumisťujte naproti posteli. Toto čestné místo by měla zaujmout inspirativní malba či fotografie, na kterou budete zírat těsně před usnutím. Inspirativní, ne výrazná. Zavěste dílo, které rozpoutává snění a bere na příjemná místa ve fantazii. Snímek vesmíru či pláže jsou to nejlepší, co můžete pro svůj spánek udělat.

5. Na pořádku

RoomforRomance.com

Někdy přijdeme z práce (či vinárny) tak vysílení, že už nezbývá energie vůbec, ale vůbec na nic. Padneme do postele a najednou už se touláme v říši snů. V tomto případě skutečně můžete nechat úklid na ráno. Upravený a čistý pokoj je ale vždycky tou lepší verzí, protože nebudete myslet na to, co vás zítra čeká.

6. Na vůni

Drawhome.com

Aromaterapie dokáže leckdy malé zázraky. Rozpustí stres, zlepší náladu a… uspíší usínání. Dejte si provoněnou koupel, namažte si ruce levandulovým olejem a před ulehnutím zapalte aroma lampu. Levandulový a mátový olej fungují výborně.

7. Na šumu

HuffingtonPost.com

Pokud nemůžete usnout v místnosti, kde by se dalo ticho krájet, zapněte větrák. Anebo poslouchejte šumění moře! Na YouTube najdete spoustu nahraných zvuků, od pleskání vln po ptačí zpěv či déšť.

8. Na oční masce

Homepicture.in

Nasazením oční masky světlo zhasne, i když je venku pravé poledne. To se může hodit v letadle nebo kdykoliv jindy, když se předchozí noc protáhla.

Zápasíte se sebou, když musíte ráno vstávat? Změňte to:

Zdroj: Decorista

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články