Černé stěny, elegance sama. Podívejte se na působivý bytový showroom

BERAN (21. 3. - 20. 4.): BÝK (21. 4. - 21. 5.): BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.): RAK (22. 6. - 22. 7.): + 8 fotek+ 9 fotek

Černě vymalovaný byt? Takový může mít snad jen metalista, satanista nebo dekadent, napadne konzervativního člověka. Obývat takové prostory ale nemusí být nutně zvrhlé. Dánský prodejce kuchyňských doplňků Vipp otevřel v bývalé newyorské továrně na klobásy showroom, kteří boří mýty o černé barvě v domácnosti.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 7. prosince 2015

Při vstupu upoutá návštěvníka nejprve kuchyňský ostrůvek s myčkou a dřezem. Za ním se nachází modul složený z ledničky a trouby, obklopený několika skříňkami. Celá sestava prýští elegancí. A je kompletně černá.

Černá romantika

Když už černý kus nábytku, tak ve střídmém množství, radí většina magazínů a serverů o bydlení. Černá prý opticky zmenšuje prostory a působí depresivně. Společnost Vipp toto pravidlo rozebrala na kousky. A sestavila z nich zbrusu nové – opačné: Nechte zářit černou a „světlými momenty“ šetřete.

Wallpaper.com

„Chtěli jsme zachovat industriální atmosféru a vystavit naše produkty ve velmi osobním prostředí,“ okomentovala vzhled showroomu spolumajitelka firmy Sofie Christensen Egelund. „Zařídili jsme ho, jako by to byl skutečný byt, a doufám, že si tak snáze [návštěvníci] představí život v obklopení produktů od Vippu,“ zdůvodňuje.

Kontrastních prvků zvolili designeři skutečně poskrovnu – jen několik kusů ostře bílého nádobí, sladěný papírový lustr a vínová křesla. K tomu, aby se návštěvníci v černém loftu cítili skutečně jako doma a ne v kobce, to ale nestačilo. Zcela zásadní byl nadměrný přísun denního světla. Právě ten propůjčil jídelně punc romantičnosti. Ano, i takové mohou být černé prostory, když padne poslední předsudek o nejtemnější barvě.

Wallpaper.com

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články