Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Dům na stromě? Strom v domě! V tomto soběstačném příbytku se pohoupete na větvi

Dům na stromě? Strom v domě! V tomto soběstačném příbytku se pohoupete na větvi
Zdroj: Indiegogo.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Dům na stromě? Strom v domě! Přesně takový je skleněný příbytek z dílny A.Masow Architects, který čeká na svou realizaci. Strom prorůstá čtyřmi patry a dům je zcela soběstačný i v izolaci uprostřed lesa.

Barbara Lorenzová 30. března 2016

Skleněná „tuba“ přesahuje vrcholky stromů a poskytuje luxusní, minimalistické zázemí. Co je ale důležitější, že architekti při jeho návrhu plně souzněli s životním prostředím a jeho potřebami. Jak se to na stavbě projevilo? Je zkonstruována výhradně z obnovitelných zdrojů a poskytuje standardní životní podmínky, aniž by škodila přírodě.

Indiegogo.com

„My, A.Masow Architects, jsme vytvořili návrh domu, o kterém věříme, že změní budoucnost!“ uvádí autoři projektu na stránkách Indiegogo, skrze něž současně vybírají peníze na realizaci domu. „Jeho specifikem je to, že není závislý na městské dopravě, nevyžaduje jakékoliv spojení, je soběstačný. Je schopný sám vyrábět elektřinu, teplo, vodu.“

Kromě ekologicky šetrného zázemí nabízí ale i těsné propojení s přírodou. Ta je doslova na dosah. Vzrostlý strom prostupuje středy čtyř poschodí a jeho větve a listy sousedí s relaxačními křesly v obýváku.

Indiegogo.com

V nich si v případě uskutečnění projektu bude moct zájemce odpočinout, realizovat se, zkrátka vše, na co bude mít zrovna chuť. „Chceme, aby každý mohl navštívit tento dům, vypít kávu, číst si knihu, navečeřet se atd.,“ pokračují autoři v čele s Kazachstáncem Aibekem Almasovem.

„Chceme, aby všichni pochopili, že jsme nemuseli zničit polovinu hektaru lesa, abychom postavili malý dům pro jednu rodinu. Chceme ukázat, že 35 metrů čtverečních pozemku je dostatečných pro jednu rodinu, aniž bychom poničili přírodu.“

Indiegogo.com

A.Masow Architects navrhli tento pohádkový dům před dvěma lety a mezitím dostali mnoho nabídek na natočení dokumentu. Jejich úsilí i příběh doposud inspirovaly přes 250 médií, včetně National Geographic, Discovery nebo Animal Planet.

Pokud byste si chtěli zkusit, jaké je to mít doma strom, nebo jen fandíte respektu architektů vůči matce přírodě, podpořte je na stránkách Indiegogo.com.

Indiegogo.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články