Jako loď v lahvi: Nakoukněte do kouzelného statku z 80. let 19. století, který vyrostl v leteckém hangáru

Hangár coby útulné rodinné zázemí? Architekt Adam Kalkin to dokázal.
Zdroj: Dailymail.co.uk
Rodinný dům v leteckém hangáruRodinný dům v leteckém hangáruRodinný dům v leteckém hangáruRodinný dům v leteckém hangáru+ 7 fotek+ 8 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Napadlo by vás postavit si rodinný domek v obřím hangáru? Jistého amerického architekta ano – a výsledek je opravdu zajímavý.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 24. srpna 2016

Adam Kalkin a jeho rodina bydlí ve starém statku v New Jersey, který se nachází uvnitř masivního leteckého hangáru. Pochází z 80. let 19. století – a nyní skýtá domov, jenž je odrazem precizní mixáže stylů. 

„Tento rodinný dům nám umožňuje žít naráz v různých časových obdobích,“ okomentoval talentovaný umělec perfektní soulad moderního a industriálního stylu s prvky usedlosti.

Předtím, než Kalkin statek „obehnal“ hangárem, musel mimo jiné odstranit komín. „Něco jsme ubrali, něco přidali,“ řekl ve videu nad tímto odstavcem. 

Velkou výhodou tohoto originálně řešeného hangáru je možnost regulovat teplotu, takže uvnitř domu – i v jeho okolí – je neustále příjemně. 

„Je to vážně nuda, když jste nuceni zvolit jen jeden úhel pohledu,“ dodal. 

To tedy je. Po zhlédnutí jeho mistrovského díla nemůžeme jinak, než mu dát za pravdu. 

Líbilo by se vám bydlení v Kalkinově stylu? Nebo podle vás nejsou prostory hangáru pro rodinu vhodné? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Zdroj: The Huffington Post, Mail Online

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články