Fit a krásnátestovánísoutěže

Ranč, který srostl s přírodou. Texaský rekreační domek má stěny ze skla a interiér z darů přírody

Ranč, který srostl s přírodou. Texaský rekreační domek má stěny ze skla a interiér z darů přírody
Zdroj: OneKindDesign.com
+ 14 fotek+ 15 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jako by tu stál odjakživa. Tento ranč, situovaný v oblasti Vanderpool v americkém Texasu, designéři z firem Lake Flato Architects a Poet Interiors přestavili tak, že vypadá, jako by srostl s přírodou. Monumentální skleněné stěny ale nejsou zdaleka jedinou předností.

Barbara Lorenzová 7. února 2018

Tento rekreační domek „roztáhli“ designéři z původních 93 m2 na současných 418 m2, čímž vytvořili vzdušný a rozměrný obytný prostor na míru čtyřčlenné rodině. To podpořili skleněnými stěnami s nebývalou propustností denního světla. Jako by smazali pomyslnou čáru mezi přírodou a zastřešenými prostory.

Autorovi tohoto nápadu nelze jinak než zatleskat. Ranč se totiž nachází na soutoku dvou potoků poblíž hráze z 20. století a ve stínu vzrostlých ořechovců pekanových, takže o úchvatné výhledy není nouze. Stromy navíc poskytnou nezbytný úkryt před rozpáleným texaským sluncem. Přilehlé kopce a kopečky jinak rovinatý, harmonický povrch vyvažují.

I díky těmto klenotům přírody rodina nestrádá co do společných zážitků. Stoletá hráz umožňuje potápění se až do hloubky tří metrů i rybaření. V teplých měsících se může rodina vypravit na exkurzi po přilehlých vodních tocích na kajaku či paddleboardu. A vy zase po ranči. Pojďte se podívat do míst, kde neexistuje stres, jen klid a pocity štěstí. Vstupte do fotogalerie výše.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu