Čerstvý držitel Anděla Jiří Korn a jeho módní styl: Dominuje mu černá barva i posedlost extravagancí a kousky za desetitisíce

Jiří Korn
Zdroj: Se souhlasem ČT, Herminapress/koláž Lifee
Jiří Korn ve sněhobílém obleku poslal divákům předávání Cen Anděl 2023 děkovnou zdravici z Hudebního divadla v Karlíně, kde měl v době přenosu představení.Zpěvák Jiří Korn už léta razí svůj osobitý styl.Styl Jiřího Korna je všechno, jen ne nuda. A to i přesto, že si obvykle vystačí s jednou barvou a nosí velmi jednoduché základní kousky.Součástí image Jiřího Korna jsou odjakživa také výrazné pokrývky hlavy.+ 20 fotek+ 21 fotek

Jiří Korn (74) vstoupil do síně slávy Cen Anděl 2023. Zpěvák, tanečník a vyhlášený švihák je už léta proslulý nejen svým charakteristickým hlasovým a pohybovým projevem, ale i excentrickým a nezaměnitelným módním stylem. Jak se jeho šatník vyvíjel s přibývajícími léty?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 31. 03. 2024 08:30

Za svou více než padesátiletou kariéru vystřídal Jiří Korn mnoho hudebních stylů a žánrů a ve všech zazářil. A stále nekončí. Pro cenu si sice do 02 universa osobně nepřišel, v záznamu s děkovnou zdravicí ale dojatě poděkoval za ocenění ve sněhobílém obleku, který slouží jako kostým v rámci představení v hudebním divadle Karlín, z něhož Korn pozdrav kvůli účinkování na jevišti zaslal.

Mladistvý styl Jiřího Korna nenechá stárnout

Jiří Korn rozhodně není klasický konformní elegán. Přestože je vždy perfektně upraven, jeho styl je odjakživa eklekticky nápaditou přehlídkou extravagance spíše než uhlazeným šviháctvím. A v tom tkví jeho nezaměnitelné kouzlo, kterým působí po celou svou dlouhou kariéru.

Na první pohled rozpoznatelný módní rukopis Korn nikdy příliš nepřiživoval barvami. Naopak, typické jsou pro něj celočerné outfity nebo černo-bílé kombinace. Vždy ale svůj styl dovedl a stále dovede patřičně podtrhnout luxusními kousky za desetitisíce. A že už má věk důchodce? Tak tomu jeho styl ani v nejmenším neodpovídá. Naopak. Inspirací může být o generace mladším mužům.

Odvaha Jiřího Korna vyniknout na pódiu i mimo něj

Navíc má Jiří Korn odjakživa odvahu vynést i kousky, na které by si jen tak někdo netroufl. A potrpí si rovněž na ikonická módní jména. Nejčastěji na něm v posledních letech zahlédnete třeba luxusní italskou značku Prada.

Už když vystupoval v pořadech typu Možná přijde i kouzelník, kde se obvykle postaral o dokonalé pěvecké a taneční číslo a vedle toho revue i spolumoderoval, vždy inklinoval k perfektně sladěným modelům, často ale sáhnul po hyperelegantním fraku a cylindru. A nezapomínal na tento pánský vrchol elegance ani v dalších letech.

Jevištní extravagance pod taktovkou Jiřího Korna

Později zase upozornil na svůj vytříbený cit pro módu jevištními kreacemi se slavným zpěváckým seskupením 4TET. I zbylí tři členové tohoto vokálního kvarteta byli Kornovým módním úletům nakloněni, jejich vystoupení tak pokaždé doprovázely i velmi nápadité kostýmy.

Dřív jste na Jiřím Kornovi mohli zahlédnout i světlejší odstíny neutrálních tónů. V posledních letech ale jeho šatník opravdu převážně zčernal. Když už se pustí do kombinací, vystačí si s bílou. Tu na něm uvidíte třeba v podobě značkového trička nebo některých skvostů z jeho sbírky luxusního obutí.

Na průřez módním stylem Jiřího Korna v posledních desetiletích se můžete podívat do fotogalerie.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články