10 nejkrásnějších zahrad světa

Zaplujte do monetovské zahrady nebo lotosového ráje!
Zdroj: Telegraph.co.uk
Singapore Botanic Gardens nabízí nefalšovanou atmosféru tropů. Mimo jiné zde naleznete pozoruhodnou sbírku barevných bromélií.Pukeiti Gardens (Taranaki, Nový Zéland) nepochybně nadchne všechny milovníky rododendronů, kamélií či magnólií. Rostou zde rostliny z Číny, Japonska i Himálají.Monetovská zahrada Giverny si zcela zaslouží svůj kultovní status. Jde de facto o dvě zahrady (Flower Garden a Grande Allee) v jedné.Lotusland (Santa Barbara, Kalifornie). Tuto nádhernou zahradu založila polská operní pěvkyně Ganna Walska.+ 6 fotek+ 7 fotek

Porotce letošní Chelsea Flower Show Christopher Bailes sestavil žebříček deseti zahrad, které podle něj rozhodně stojí za návštěvu. Jaké to jsou?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová25. 05. 2016 10:53

Někteří lidé jezdí do zahraničí hlavně kvůli moři, jiné zajímají památky a další… zahrady. Nejspíš proto, že zahradničení je našim projevem lásky a obdivu k rostlinám, půvabu i krajině – a rozmanitost zahrad je zkrátka fascinující.

Bailes, který je mimo jiné členem Society’s Gardens a Orchid Committees, do svého výběru zařadil zahrady ze všech koutů světa. Některé z nich jsou malé a skromné, jiné obrovské a opulentní. Všechny ovšem do určité míry reflektují kulturu a tradice zemí, ve kterých se nacházejí.

Přestože šlo o velice náročný úkol, Chris se ho zhostil se ctí. Samozřejmě – krása je velmi subjektivní věc. Jsme ale přesvědčeni, že většina jím zvolených zahrad vás okouzlí úplně stejně, jako jeho. Proto už na nic nečekejte a prohlédněte si naši komentovanou galerii.

Milujete zahraničení „na vlastní pěst“? Pusťte se do výroby kouzelného květináče:

Zdroj: The Telegraph

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články