10 nejlepších měst pro digitální nomády

12. července 2016
Globetrendermagazine.com
Globetrendermagazine.com

Řada lidí ke své práci potřebuje jen notebook a připojení k internetu. Pokud tito jedinci nemají žádné závazky a rádi cestují, nic jim nebrání stát se takzvanými digitálními nomády.

Jen si to představte – pár měsíců žijete a pracujete ve Francii, pak se přesunete na Bali a později třeba do Spojených států amerických. Záleží jen na finančních možnostech a momentálních preferencích a chutích.

Dřív digitální nomádství představovalo spíše okrajovou záležitost, ale v posledních letech se těší stále větší popularitě. Na sociálních sítích naleznete spoustu tematických diskusních skupin, v Asii a Evropě se pořádají konference věnované speciálně této problematice a tak dále.

V roce 2014 byla spuštěna webová stránka Nomad List, která digitálním nomádům slouží ke sdílení důležitých informací – například o cenách wi-fi připojení či měsíčních nákladech na bydlení v různých městech.

Netrvalo dlouho a na základě těchto poznatků byl sestaven žebříček 10 měst, ve kterých mají počítačoví grafici, programátoři či redaktoři na volné noze ty nejlepší podmínky. Jaké to jsou? Mrkněte do galerie:

Zdroj: CNN

Zavří­t reklamu