Kam na výlet? Hvězdné války i Bond poradí. Inspirujte se filmovými trháky!

Mexické oslavy smrti vás pohltí, garantuje James Bond.
Zdroj: Forbes.com

Všechny tyto filmy patřily k trhákům loňského roku. A u všech jejich tvůrci zapomněli na jednu věc. Totiž varování, že „tento snímek může vyvolat cestovní horečku“.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 7. ledna 2016

1. Bod zlomu – Maui

Forbes.com

Pláž Pe’ahi na havajském ostrově Maui proslula silnou surfařskou komunitou a největšími vlnami na světě. Při natáčení remaku stejnojmenného kultovního thrilleru z roku 1991 se poblíž surfařské lokality Čelisti podařilo chytit největší vlnu poslední dekády. Ve filmu Bod zlomu se na ní svezl zlodějský gang, který zvedal diváky ze židlí svými absurdními zločiny i adrenalinovým životním stylem.

Pokud toužíte po vzrušujících zážitcích, ubytujte se v hotelu Four Seasons Resort Maui v oblasti Wailea poblíž Čelistí. Kromě luxusního zázemí nabízí dvouhodinové surfařské kurzy. Díky nim budete připraveni na chvíli, kdy se vodní hladina změní v rozzuřenou bestii.

***

2. V srdci moře – Nantucket

Forbes.com

Desetitisícový massachussettský ostrov v Atlantiku se sice ve filmu objevil jen zprostředkovaně, a to ve studiích Warner Bros., nejslavnější příběh o rybářích ale i tak režisér Ron Howard odvyprávěl skvěle.

Snímek V srdci moře inspirovala stejnojmenná kniha od spisovatele Nathaniela Philbricka. Příběh však kopíruje děj legendárního románu Bílá velryba od Hermana Melvilla, v němž velrybářskou loď přepadne rozlícená velryba mamutích rozměrů.

Pokud vás příběh o boji člověka s přírodou zaujal, při návštěvě ostrova Nantucket „složte hlavu“ v hotelu The White Elephant nebo White Elephant Village. Tato ubytovací zařízení vám pomohou s hledáním námořnického ducha: dostanete kopii knižní předlohy filmu i dvě vstupenky do úchvatného muzea Nantucket Whaling Museum.

***

3. Star Wars: Síla se probouzí – Grand Junction, Colorado

Forbes.com

Na rovinu – mezihvězdný let v Milleniu Falcon, legendární lodi Hana Sola, vám letovisko Gateway Canyons Resort nedopřeje. Už jenom proto, že se v něm nejnovější Hvězdné války nenatáčely (onou šťastnou zemí byla Velká Británie).

Pro příznivce světelných mečů i galaktických soubojů tu ale přece něco mají. Přichystali pro ně balíček s lákavým názvem Brána do galaxie a ještě přitažlivějším obsahem: zahrnuto je ubytování ve hvězdárenském příbytku s dalekohledem a mapou souhvězdí pro samostudium astronomie. A mimo jiné let vrtulníkem. Ujde, co říkáte?

***

4. Spectre – Mexico City

Forbes.com

Když se v Mexiku slaví na přelomu října a listopadu Den smrti (Día de Muertos), celé město potemní a ožije zároveň. Za tento zvláštní kontrast mohou davy rozdováděných lidí v převlecích kostlivců a typických maskách calavera.

Do těchto oslav se zapletl i Daniel Craig v nejnovější bondovce Spectre, když se pokoušel lapit padoucha Marca Sciarru. Diváka tak nechal semlít velkolepou atmosférou monstrózního průvodu. Pach smrti jako by prosakoval plátnem.

Pokud jste dosud nepokořili bobříka odvahy, vyrazte na podzim do Mexico City a ubytujte se v hotelu The St. Regis Mexico City nebo ve Four Seasons. Zatímco první leží nedaleko tepny nejlepších večírků, ve druhém dostanou pánové tu nejjemnější péči pro jejich ochlupení na bradě. Gentlemen’s Tonic je prvním luxusním holičským salónem v Latinské Americe.

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články