Krása jménem Hallerbos: Magický les v Belgii každé jaro pokryje modrý koberec

Modrý les, Belgie
Zdroj: Pixabay.com
Modrý les, BelgieModrý les, BelgieModrý les, BelgieModrý les, Belgie+ 1 fotka+ 2 fotky

Tajuplná místa se nenacházejí pouze v pohádkách, ale můžete je objevit i ve skutečném světě. Jako třeba mystický les Hallerbos, který každoročně na jaře rozkvétá tisíci modrými květy. V současné době koronavirové pandemie jako by dával novou naději do budoucnosti.

Jana Jánská
Jana Jánská 27. března 2020

Les se nachází v Belgii, rozkládá se na 1 360 hektarech především u obce Halle ve vlámském Brabantu. Malá část ale zasahuje i do valonské části. A co by kamenem dohodil je to i do hlavního města Bruselu.

Tam, kde bydlí víly

Při pohledu na snímky z Hallerbosu vás hned napadne, že za vysokými štíhlými stromy se musí skrývat pohádkové bytosti. Možná ale, že se vznášejí nad hustým kobercem modrých květů, v němž převažují zvonky, ale zahlédnout zde můžete i hyacinty, kokoříky, divoké narcisy nebo lesní sasanky. Kromě záplavy květin je les domovem i pro vzácné druhy netopýrů.

Klid, ticho a mír

Taková bude nejspíš atmosféra během letošního dubna, kdy modrofialová záplava květů opět zahltí celou plochu lesa. Davy lidí, které sem každoročně proudily ať již pěšky nebo na kole, se tady ale vzhledem ke karanténním opatřením letos určitě neobjeví.

Chuť si budou muset nechat zajít i fotografové, pro které je les doslova rájem nádherných snímků, a to zejména v ranní mlze, která Hallerbosu dodává tajuplnou, ne-li dokonce až strašidelnou atmosféru.

Winchester Mystery House (na snímku z roku 1906) je mnoha záhadami opředená stavba v Kalifornii. Komplex nechala vystavět Sarah Winchester, vdova po zesnulém výrobci zbraní Williamu Winchesterovi. Dům má 160 místností, 17 komínů, 2 taneční sály a 3 výtahy. Neustále se zde opakuje číslo 13, jsou tu dveře do nikam...
Mohlo by Vás zajímat:

Záhadný dům rodu Winchesterů: Okna v podlaze, dveře do prázdna

Stáří lesa

Takto husté pokrytí zvonky ukazuje, že daný les je velmi starý. Neznamená to ovšem nutně, že stromy v lese jsou staré, ale pouze to, že vyznačená oblast byla zalesněná alespoň tři sta až čtyři sta let. Mimochodem, většina stromů v Hallerbosu je podstatně mladší, jelikož původní les byl zničen během první světové války.

NA DALŠÍ FOTOGRAFIE A ZAJÍMAVOSTI O TAJUPLNÉM LESE HALLERBOS SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články