Až zaprší a rozkvete. O tuto vertikální zahradu se postará sama matka příroda

4. července 2016
Oa-lab.org
Oa-lab.org

Rozkvete, jakmile zaprší. Architekt Jungmin Nam ze společnosti OA-Lab navrhl kvetoucí zahradu na fasádě domu, o kterou se postará sama matička příroda.

Spolu s projektanty Byungsooem Kimem a Woongjinem Byunem se musel popasovat s výzvou zařadit zeleň do domu bez jakýchkoliv parapetů a balkonů. Nejenže takzvaný Pocket Panel (volně přeloženo jako „panel plný kapes“) těmto požadavkům dostál, ale neskutečně šetří čas!

Oa-lab.org

To proto, že designové „kapsy“ na fasádě domu slouží jako květináče, které není třeba zalévat, pokud spadne během roku dostatečné množství srážek. Voda se v nich zachytí, a tak semena dostanou vše potřebné pro růst a následný rozkvět.

Oa-lab.org

Možná si říkáte, jak asi běloskvoucí zdi s hlínou uvnitř musí vypadat po přívalových deštích. Architekt by vám odpověděl, ještě než byste otázku dokončili – náramně čistě. To díky hydroponickému systému uvnitř otvorů. Je založený na pěstování rostlin bez půdy se sofistikovaným odtokovým systémem.

Oa-lab.org

Jedinou starost, kterou s těmito panely bude majitel či majitelka mít, je tak výběr těch nejkrásnějších květin. Nabídka se neomezuje jen na letní rozzářené petunie jako na fotkách či jiné okrasné rostliny – v těchto kapsách lze pěstovat i bylinky, určité druhy zeleniny, a dokonce i bobule!

Oa-lab.org

Nepřežil květináč nárazový vítr? Máte o důvod víc, proč si vyrobit tuto poutavou dekoraci:

Zdroj: Bright Side / OA-Lab