Fit a krásnátestovánísoutěže

Titanic vstane z trosek. Jeho přesná replika vypluje v roce 2018

Thumbnail # Titanic vstane z trosek. Jeho přesná replika vypluje v roce 2018

Zdroj:BlueStarLine.com.au

Nepotopitelná a nezničitelná – tak se přezdívalo gigantické lodi Titanic, která ztroskotala po srážce s ledovcem ve vodách Atlantiku v roce 1912. Své pověsti tudíž nedostála, nyní se ale zdá, že to bude moct „napravit“. Společnost Blue Star Line vypustí v roce 2018 na vlny Indického oceánu přesnou repliku Titanicu.

Barbara Lorenzová 15. února 2016

„Zůstane věrná svému originálu s výjimkou moderních evakuačních postupů, satelitních ovládacích prvků, digitální navigace a radarových systémů,“ řekl James McDonald, globální marketingový ředitel Blue Star Line.

Australská společnost touží vytvořit kopii legendárního plavidla včetně nejmenších detailů. Nebude jí tak chybět nic z opulentnosti typické pro Titanic z Eduardovského období.

Thumbnail # Tak trochu jiná výstava. Tyto sochy si prohlédnete jen s ploutvemi a šnorchlem
Mohlo by Vás zajímat:

Tak trochu jiná výstava. Tyto sochy si prohlédnete jen s ploutvemi a šnorchlem

Nové plavidlo bude téměř 274 metrů dlouhé a 53 metrů vysoké. Lodní obr s hmotností 40 000 tun vynikne stejně jako originál devíti poschodími. V 840 kajutách bude schopen přepravit 2 400 pasažérů a 900 členů posádky. Cestující si rovněž budou moct zvolit jednu se tří ekonomických tříd.

Společnost Blue Star Line předpokládá, že Titanic II vypluje v roce 2018. Na rozdíl od původního plavidla se ale nevydá do vod Atlantiku. První plavbu firma naplánovala z čínské provincie Ťiang-su do Dubaje, tedy přes Indický oceán.

Pokud si zatoužíte přehrát scénku v rozdováděném podpalubí, kde Rose ve slavném snímku odzbrojila Jacka baletními špičkami, nebo tu, kde se sličná zbohatlice učí plivat, utáhněte si opasek. Pořádně. I když společnost ještě nezveřejnila ceny vstupenek, nedočkaví zájemci se již nechali slyšet, že jsou za ně schopni utratit miliony dolarů.

Podobné články

Zavří­t reklamu