Užijte si akční léto! Vyzkoušejte horská elektrokola, zdolejte ferratu a zrelaxujte se v sauně s výhledem na Alpy

Jen pár hodin jízdy autem od našich hranic se nachází region Saalfelden Leogang, místo pověstné výjimečně krásnou přírodou, kde se ostré horské štíty harmonicky doplňují s travnatými pastvinami a malebné cesty jako pavučiny křižují opojně vonící louky.
Zdroj: puradies.com
Není divu, že právě tohle místo si oblíbilo tolik lidí z celého světa, toužících strávit aspoň pár dní v panensky čisté přírodě, kde se dá tak dobře spojit odpočinek s aktivním pohybem. Nejoblíbenější je Saalfelden Leogang u cyklistů. Zdejšímu Bikeparku se totiž hned tak něco nevyrovná – vždyť kde jinde byste našli 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek.Ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na horské hřebeny, s parními lázněmi, infrakabinkami a prostornými odpočívárnami rychle zapomenete na všední starosti. Jen pár hodin jízdy autem od našich hranic se nachází region Saalfelden Leogang, místo pověstné výjimečně krásnou přírodou, kde se ostré horské štíty harmonicky doplňují s travnatými pastvinami a malebné cesty jako pavučiny křižují opojně vonící louky. + 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ať už plánujete letní dovolenou, nebo třeba jen prodloužený víkend, popřemýšlejte o rakouském Leogangu. Místo pověstné výjimečně krásnou přírodou, kde se ostré horské štíty harmonicky doplňují s travnatými pastvinami a malebné cesty jako pavučiny křižují opojně vonící louky, stojí za návštěvu. A ocení ho jak milovníci sportu a adrenalinu, tak zamilované páry, rodiny s dětmi, ale i důchodci.

Lenka Chvostová
Lenka Chvostová 28. dubna 2019

Region Saalfelden Leogang se nachází jen pár hodin jízdy autem od našich hranic. Není divu, že právě tohle místo si oblíbilo tolik lidí z celého světa, toužících strávit aspoň pár dní v panensky čisté přírodě, kde se dá tak dobře spojit odpočinek s aktivním pohybem. Vyrazit po ránu po svých nebo na kole do rozkvetlé alpské přírody, kochat se pohledy na horské hřbety a pak se nechat hýčkat například v proslulém wellness hotelu Puradies, který je špičkou současného moderního designu. Tak nějak vypadá čas strávený v rakouském Leogangu. Možností je tu opravdu spoustu – na vyznavače horské turistiky čeká 400 kilometrů cest, běžci zase ocení 120 km dlouhou síť stezek s 18 výškovými trasami. I horolezci si tu přijdou na své – odvážnou výzvu představuje 1 000 lezeckých tras a 10 ferrat.

Elektrokola jsou novým trendem

Nejoblíbenější je ale Saalfelden Leogang u cyklistů. Zdejšímu Bikeparku se totiž hned tak něco nevyrovná – vždyť kde jinde byste našli 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek! Saalfelden Leogang patří k největším E-bike regionům na světě a je ideální i pro delší výlety na elektrokolech. Zájem o zapůjčení e-kol každým rokem stoupá. Půjčovny jsou rozmístěny na mnoha místech a elektrokola lze bez problémů dobíjet. Díky tomuto novému a snazšímu způsobu jízdy na kole dostali šanci zažít cyklovýlety ve zdejší nádherné přírodě i starší nebo méně trénovaní lidé, kteří tak na elektrokolech bez problémů zvládnou i celodenní výlety.

Ideální místo pro (cyklo)začátečníky i závodníky

Mezi bikery k nejpopulárnějším patří hotel Puradies, který je členem sdružení Mountain Bike Holidays a dokonce se dostal do VIP kategorie Elite té nejvyšší kvality. Vypůjčit si v něm můžete horská kola, e-kola, ale i exkluzivní e-mountainbike kola Noxbikes, jejichž pořizovací cena v obchodech se pohybuje kolem 7 000 EUR. Skvělým tipem pro cyklisty-začátečníky je park Riders Playground. Právě tady se naučíte ovládat mountainbike v každém věku. Svůj prostor tady najdou začátečníci, kteří zde mohou zkoušet první rozjezdy v tzv. Riders Playground a naučit se, jak se nejlépe pohybovat na horských kolech na trailech mezi kameny a kořeny stromů. Ti nejodvážnější pak mohou trénovat na freeridových a downhillových stezkách s náročnými překážkami. Svou rozlohou (10 000 m²) patří Riders Playground k největším parkům pro začátečníky v Evropě. Takzvaná Císařská štreka (Kaisertour) je plná zatáček a stoupání a vede až na nejvyšší horu Rakouska Großglockner. Méně náročná je pak Steinbergrunde, na níž můžete obdivovat panoramata pohoří Loferer a Leoganger Steinberge.

Zell am See je skvělé místo pro rodinou dovolenou
Mohlo by Vás zajímat:

Rakouský Zell am See: Nejlepší místo pro aktivní dovolenou i víkendový relax. Užijte si sáňkování v létě, koupání a úžasnou přírodu

Děti jsou zde vítány

Ale i v případě, kdy vás cyklistika neoslovuje nebo se chcete věnovat hlavně rodině a dětem, nebudete zklamáni. Oblast Leogangu skýtá spoustu dalších aktivit. Pro rodiny s dětmi nabízí hora Asitz, které se říká Hora smyslů (Berg der Sinne), jedinečnou možnost poznat přírodu zblízka. Na střední stanici kabinové lanovky byl zase vybudován zážitkový park Sinne-Erlebnispark, který nabízí spolu s vodním světem Leo’s Wassewelt, zahradou s alpskými rostlinami a s více než 30 smyslovými zastávkami nevyčerpatelný zdroj inspirace.

Nekonečný relax uprostřed designu

Pro hosty, kteří mají smysl pro krásu, bude pobyt v hotelu Puradies nejspíš životním zážitkem. Ostatně hotel už posbíral několik mezinárodních designérských ocenění. Odborníky i laiky překvapuje přirozeným propojením alpských tradic, moderního životního stylu a společenských trendů. Nekonečné prosklené plochy v celém hotelu umožňují dokonalé propojení přírody s interiérem. Příjemné uklidňující pocity navozují i použité materiály, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textilie.

„Ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na horské hřebeny, s parními lázněmi, infrakabinkami a prostornými odpočívárnami rychle zapomenete na všední starosti. Pokud by vás však přece jen přepadl po koupelích, meditacích a třeba i spánku obyčejný pozemský hlad, vaše chuťové pohárky rozhodně uspokojí exkluzivní designová restaurace Ess:enz, kam hlavní suroviny dodává horský bio statek, který rovněž patří k našemu hotelu,“ doporučuje Michael Madreiter z hotelu Puradies.

Praktické tipy jak ušetřit

Kartu Saalfelden Leogang Card obdrží každý host Saalfelden Leogangu, jakmile se ubytuje v jednom z partnerských hotelů. Karta umožňuje jízdy lanovkami, vstupy do zábavního parku Sonnrain, na zážitkové koupaliště Obsmarkt nebo k jezeru Ritzensee. Rovněž opravňuje k cestování autobusy a vlaky v celém regionu Pinzgau od 1. května do konce října zdarma. Děti se díky kartě mohou účastnit dětských programů a spolu s dospělými organizovaných turistických výletů. Více na: www.saalfelden-leogang.com

Pejsek může s vámi! Podle provozovatelů místních hotelů v Saalfelden Leogangu přibývá hostů, kteří se ani při dovolené nechtějí rozloučit se svými domácími mazlíčky… Jen vloni navštívilo hotel Puradies 600 psů. Proto se provozovatelé rozhodli vybavit postupně všechny chalety pro psy. Nově hotel zahájil i spolupráci se „stylistou pro psy“.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články