Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Lyžovačka ještě nekončí! Zajeďte se se zimou rozloučit do Alp, sněhu je tam dost

Lyžovačka ještě nekončí! Zajeďte se se zimou rozloučit do Alp, sněhu je tam dost
Zdroj: archiv
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jaro už je tu, sluníčko hřeje, rtuť teploměru ukazuje příjemné hodnoty, v nížinách vše začíná kvést. Sezona lyžování ale ještě zdaleka není u konce. Obzvlášť když si zajedete do Alp, kde sjezdovky můžete brázdit ještě nějaký ten týden. Nádherně upravená střediska nabízejí nadstandardní služby a odpoledne i večer také relax a společenské vyžití.

Lenka Chvostová 30. března 2019

Rakousko: Dechberoucí Ischgl

Ischgl je jednou z nejjasnějších hvězd rakouského lyžařského nebe a jeho areál Silvretta Arena, spojený se švýcarským Samnaun, je objektivně jedním z nejlepších v Alpách. Celkem 238 km tratí, 515 hektarů plochy, kde se dá lyžovat. Toto středisko má ale mnohem více zajímavých čísel. Tak třeba: 45 lanovek a vleků, hodinová kapacita až 93 000 lyžařů, 1100 sněžných děl, celou noc pracuje více než 36 sněžných rolb a nejdelší sjezdovka má nekonečných 11 km a převýšení 1500 metrů! A pro odvážlivé lyžaře – nejprudší černá sjezdovka má místy sklon až 70 %. Sjezdovky jsou perfektně propojeny v jednu organickou síť, vysokohorská poloha areálu spolu s výkonným zasněžováním zaručují plnohodnotné lyžování od konce listopadu do začátku května a lanovkový park je napěchován nejmodernějšími, vesměs expresními sedačkami.

Středisko je ale také slavné svým apres-ski životem. Už po třetí hodině odpolední se začnou zaplňovat místní bary. Až přímo do městečka můžete sjet po sjezdovce nebo lanovkou, tudíž tu na party potkáte tanečníky v přezkáčích a kombinézách. Díky své pověsti je Ischgl lákadlem pro světové hvězdy showbyznysu, které zde rády vystupují a jistě si druhý den po koncertě ještě raději nasadí lyže nebo snowboard a vyrazí na svah. Koncerty světových parametrů se tu konají pravidelně, aby návštěvníkům zpříjemnily konec sezony, který je díky stabilním sněhovým podmínkám každoročně určen na prvního máje.

Itálie: Bezcelní Livigno

Malebné vysokohorské městečko Livigno s bezcelní zónou s levným benzinem a alkoholem leží nedaleko státní hranice se Švýcarskem v italských Alpách. Známé je především jako lyžařské středisko. Obklopeno je bezlesými svahy s mírnějšími i poctivě červenými tratěmi s převýšením až 900 m. Jejich šíře je přitom ohromná. Okolo města se nachází řada sjezdovek s celkovou délkou 115 km. Jsou rozdělené do dvou částí Mottolino a Carosello 3000, mezi kterými je spojení bezplatným skibusem.

Součástí areálů jsou dva velké snowparky, několik funline, dětské parky se zábavnými překážkami a mnoho malých snowparků. Celým údolím vedou upravované stopy pro běžky v délce 30 kilometrů. Sněhová jistota je díky nadmořské výšce i zasněžování nadprůměrná, a to až do konce dubna. Livigno vás navíc bude bavit díky své příjemné atmosféře, možnosti běžkování nebo dobrému společenskému vyžití!

Nejkrásnější zámky Českosaského Švýcarska: Navštivte malebný Weesenstein, honosný Pillnitz či venkovský Rammenau
Mohlo by Vás zajímat:

Nejkrásnější zámky Českosaského Švýcarska: Navštivte malebný Weesenstein, honosný Pillnitz či venkovský Rammenau

Francie: Jistota v Tignes a Val d’Isére

Dalším populárním lyžařským střediskem je „Espace Killy“ v Tignes a Val d’Isére. Je dokonce řazeno mezi pět nejlepších areálů na světě, protože nabízí možnost kvalitního lyžování po celý rok. Najdete ho v údolí Tarentaise v regionu Auvergne-Rhône-Alpes v jihovýchodní Francii. Středisko poskytuje tři sta kilometrů značených lyžařských tratí různých obtížností. Tyto sjezdovky leží v nadmořské výšce od 1550 m do 3450 m. Pokud chcete své lyže využít i jinak než na běžných sjezdovkách, vyzkoušejte 6 slalomových tratí nebo jeden ze snowparků. V Tignes najdete i letní lyžování, konkrétně na ledovci Grande Motte, kde se vyřádíte dokonce od června do srpna.

A když budete z lyžování unaveni, určitě si vyberete z bohaté nabídky mimolyžařských aktivit – každý čtvrtek večer se zde koná diskotéka na bruslích na jezeře (včetně půjčovny zdarma), akvacentrum, restaurace s bohatou nabídkou typické savojské kuchyně, bary, disco, nákupní centrum i možnosti nelyžařských sportů.

Tip redaktorky:
Rádi byste se s rodinou či přáteli do Alp vypravili, ale nemáte vhodné auto? Přes službu HoppyGo, která funguje na principu sdílení vozů, si můžete vybrat z více než 300 modelů. Cesty do zahraničí se nemusíte bát. V rámci služby máte totiž pojištění pro případ autonehody a můžete si zajistit i pojištění odtahu odkudkoli v Evropě, pokud by se s vozem něco stalo. Ideální volbou může být například Škoda Kodiaq, která vás bezpečně doveze kamkoli. Patří do kategorie SUV, a proto se do vozu snadno vejde celá rodina s lyžařským vybavením i zavazadly. Díky pohonu na všechna čtyři kola (4×4) se nemusíte bát žádného kopce ani sněhu na silnici a spolehlivě se dostanete i do odlehlých horských středisek.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články