Fit a krásnáTestováníSoutěže

Legendární Matějská pouť slaví úctyhodných 424 let: Jak šel čas s první jarní poutí v Evropě

Legendární Matějská pouť slaví úctyhodných 424 let: Jak šel čas s první jarní poutí v Evropě
Zdroj: Matejskapout.cz
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Tradice konání Matějské pouti je v Národní knihovně archivována od roku 1595, dalo by se tedy říci, že v roce 2019 je jí již úctyhodných 424 let! Slavnou se stala proto, že byla první jarní poutí v Praze, oslavou svátku sv. Matěje 24. února. Matějská pouť je rovněž první jarní poutí v Evropě.

Petra Járková 1. dubna 2019

Původní poutě byly v okolí kostelíka v blízkosti Hanspaulky, ale prostranství bylo malé, a tak se stánky a kolotoče zvolna posouvaly až k nynějšímu Vítěznému náměstí (tzv. Kulaťák) do míst, kde jsou dnes Vysoké školy a pak ještě dál, až k nynější stanici metra Hradčanská. Po výstavbě Vysokých škol Matějská pouť na Kulaťáku skončila. V roce 1960 se konala v různých lokalitách Prahy. V roce 1963 se pouť přesunula ke Stromovce do areálu Výstaviště Praha Holešovice.

Již po 56. se letos brány holešovického Výstaviště otevřely, aby po roce přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti. Její zahájení proběhlo 23. února a atrakce budou veřejnosti k dispozici až do 22. dubna 2019.

Pro dětské i dospělé návštěvníky připravil organizátor akce, společnost Kočka s.r.o., přes 100 různých atrakcí z Čech, Holandska i dalších států Evropy.

Nejkrásnější pražské zahrady: Zelené oázy uprostřed města, v nichž teď načerpáte energii
Mohlo by Vás zajímat:

Nejkrásnější pražské zahrady: Zelené oázy uprostřed města, v nichž teď načerpáte energii

Těm nejmenším (do 10 let) je určeno okolo 30 různých atrakcí, jako jsou například autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, Buggy auta, malé tanky, nafukovací skákadla či vláčky.

Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční atrakce, jako je staročeská Lochneska, střelnice či tradiční horská dráha a obří kolo.

Spolupráce s holandským partnerem, který na Matějské pouti participuje již 25. rokem, přinese opět nové a „výživnější“ atrakce. Namátkou lze zmínit z novinek atrakci EXTREEM /Houpačka 70 m/, atrakci BUNGLE /Katapult/, GHOST RIDER /Break Dance/ a další tradiční BOOSTER, hydraulika JUMBO, strašidelný zámek TRILLER. Dále známé SNOU J. E. T. CAROUSSEL /50m vysoký řetízkový kolotoč/, SOUND MACHINE, horskou dráhu MOUSE, SIMULÁTOR a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články