Fit a krásnáTestováníSoutěže

Rakouský Zell am See: Nejlepší místo pro aktivní dovolenou i víkendový relax. Užijte si sáňkování v létě, koupání a úžasnou přírodu

Rakouský Zell am See: Nejlepší místo pro aktivní dovolenou i víkendový relax. Užijte si sáňkování v létě, koupání a úžasnou přírodu
Zdroj: zellamsee-kaprun.com
+ 15 fotek+ 16 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Třpytivá jezera, sněhobílé ledovce a sytě zelené horské louky. V Zell am See zažijete rakouskou přírodu z té nejlepší stránky. A to v libovolném ročním období. Máme pro vás několik osvědčených tipů, kam tam vyrazit, co zažít a také jak ušetřit. V tomhle ráji na zemi si užijí zamilovaní, rodiny s dětmi, cyklisté, ale i vyznavači adrenalinu. Pro letošní jarní sezonu si tam pro vás navíc připravili i spoustu novinek a zajímavých akcí.

Lenka Chvostová 21. dubna 2019

„Pro letošní rok jsme připravili pro návštěvníky našeho regionu výhodnou Mobilní kartu, která jim ještě více zpříjemní pobyt u nás a nám pomůže chránit životní prostředí,“ říká Johanna Klammer z Turistické centrály v Zell am See.  S Mobilní kartou, která je platná od 1. 5. do 31. 10. 2019 a hosté ji dostanou při ubytování v místních hotelech a penzionech (platí již od jedné noci), můžete v prázdninovém regionu Zell am See-Kaprun jezdit všemi veřejnými dopravními prostředky zdarma a využívat tak bezplatně autobusy, vlaky i lodě.

„Karta ale také návštěvníkům umožní návštěvu 40 atrakcí a muzeí po celém Salcbursku, zahrnuje slevy na návštěvy koupališť, pláží, vstupy na lanovky, k vodopádům, na vysokohorskou cestu na Grossglockner a mnohé další,“ doplňuje Johanna Klammer a přidává několik osvědčených tipů, kam v Zell am See-Kaprun vyrazit a co zažít:

Ideální místo pro první třítisícovku

Chcete zdolat svou první třítisícovku? Pak je právě tady to pravé místo: Výborně značené horské stezky vedou přes vrcholy nad střediskem Zell am See, přes romantické pastviny až k třítisícovým vrcholům kouzelného Národního parku Hohe Tauern. Ti línější se mohou nechat vyvézt lanovkou k vrcholkům hor, komu se ale nezdají ani horské cesty dost strmé, ten může vyrazit na svou první třítisícovku s horským vůdcem! Nabídka turistických cest je obrovská – 400 kilometrů skvěle značených stezek kolem hlavních vrcholů Schmittenhöhe, Maiskogel a Kitzsteinhorn.

Cyklistika pro romantiky i milovníky adrenalinu

Stejně bohatá nabídka vyžití tady ovšem čeká také na cyklisty: Kolem romantického jezera Zell am See se nachází velké množství cyklistických stezek, jejichž celková délka v tomto regionu činí 240 kilometrů. Jednou z nejoblíbenějších v celé Evropě je pak Taurská cyklistická stezka, mountain bikeři zase zbožňují trať z vrcholu Maiskogel nad Zell am See. Na cyklistické stezce světoznámého IRONMANA 70.3. najdou motivovaní jezdci-závodníci prvotřídní tréninkový terén, zatímco bikeři ocení tři vysokohorské freeridové traily na Kitzsteinhornu a adrenalin si doplní v bikerparku v Kaprunu. Rekreační cyklisté mohou naopak zcela v poklidu zvolit elektrokolo. Se svými 25 půjčovnami elektrokol patří Zell am See k největším oblastem s nabídkou těchto pohodových dopravních prostředků v Rakousku.

Vezměte děti na Lipno! Pohádkové Království lesa pod Stezkou korunami stromů otvírá své brány
Mohlo by Vás zajímat:

Vezměte děti na Lipno! Pohádkové Království lesa pod Stezkou korunami stromů otvírá své brány

U dětí nuda nehrozí!

Na své si tady přijdou i rodiny s dětmi, které mohou podnikat nádherné výlety kolem jezera nebo na svazích všudypřítomných hor. Na děti čeká na Schmittenhöhe prázdninový drak Schmidolín, který je zve do svého klubu, kde pořádá řadu dobrodružných akcí – výlety do Zell am See, objevné cesty kolem Schmittenhöhe a mnohé další. Rodinný program „Cool Kids Fun“ a pro starší „Cool Kids Adventure“ zve děti do přírody plné zážitků: lama trekking, pirátské hledání pokladu na jezeře, slacklining nebo stand-up-paddling, střílení z luku nebo zážitkový den na selském dvoře. V létě se pak Zell am See-Kaprun promění v gigantické hřiště pod širým nebem. Obsáhlý program pro rodiny s dětmi „Cool Family“ nabízí pestré aktivity. A připraveni jsou tady i na ty, kdo propadli vášni geocachingu. Vybaveni navigačním přístrojem GPS vyrazíte hledat poklad. Rychlé zbohatnutí sice nehrozí, zato se všichni pobaví.

Sáňkování až do června

A pozor: tohle se bude líbit všem! Návštěvu Ice & snow na ledovci Kitzsteinhorn rozhodně spojte se sáňkováním. V nadmořské výšce 3 000 metrů lze obdivovat a vychutnávat třpytivou bělobu sněhu takřka po celý rok. Velmi oblíbená je rovněž ICE ARENA s klouzačkami, „sněhovou pláží“ a ledovým barem. Odpočinout si pak můžete na lehátkách na unikátní sněhové pláži. Po celý rok je v provozu také sáňkařská dráha Maisflitzer u hory Maiskogel. Radovánky na lyžích až do června vás čekají na ledovci pod Kitzsteinhornem. V nadmořské výšce 3 000 metrů můžete obdivovat a vychutnávat třpytivou bělobu sněhu takřka po celý rok a lyžovat se dá až do 2. června, teprve pak se vleky zastaví.

Více informací o Zell am See a Kaprunu najdete na www.zellamsee-kaprun.com.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články