Vezměte děti na Lipno! Pohádkové Království lesa pod Stezkou korunami stromů otvírá své brány

Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna
Zdroj: stezkakorunamistromu.cz
Stezka je zakončena 40 metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavbyZe stezky je nádhernáý výhled na Lipno i široké okolíPod stezkou najdete úžasné Království lesaTato oáza na Šumavě je zasvěcena hrám, dovádění a zdokonalování pohybových schopností+ 6 fotek+ 7 fotek

Zažeňte jarní únavu a vydejte se s rodinou na výlet do přírody. Lipno je ideální destinace, kde můžete každý den zažít něco jiného. Získáte nejen nezapomenutelné zážitky, ale také čistou energii a radost z pohybu na čerstvém vzduchu. Skvělým tipem na začátek je návštěva zdejší Stezky korunami stromů, hned potom s dětmi navštivte Království lesa, které už tento víkend zahajuje další sezónu.

Lenka Chvostová
Lenka Chvostová 20. dubna 2019

Už šest let se můžete procházet po lipenské Stezce korunami stromů. Vše, co se odehrává pod ní, prožijete díky novému Království lesa. Čeká vás úžasné lesní hřiště, jež nasálo nenapodobitelnou atmosféru a rukopis, který umí jen příroda. Zvlášť ta šumavská. V novém Království lesa najdete několik desítek atrakcí a herních prvků. Některé z nich vznikly přímo na míru tomuto nádhernému zákoutí šumavské přírody. Strávíte u nás hodiny zábavou, která je určena pro všechny generace.

Zábava pro všechny

Chcete zažít, co se odehrává pod zeleným kobercem, který vidíte ze Stezky korunami stromů? Hledáte místo, kde můžete s celou rodinou strávit hodiny dováděním? Láká vás stát se aspoň na chvíli součástí lesního společenství?

Nová oáza na Šumavě je zasvěcena hrám, dovádění a zdokonalování pohybových schopností. Bez ohledu na věk. Připravte si proto dostatek energie na desítky fantastických atrakcí. Můžete se zabydlet v bludišti mezi mladými stromky. Ztratit se v mraveništi. Anebo na velké trampolíně vyskočit až k větvoví vzrostlých stromů.

V Království lesa najdete dále originální lanovky, provazové sestavy, stromová městečka, prolézačky, houpačky, půvabné domečky pro děti, hrady a hradiště, kolotoče, pískoviště nebo skluzavky. Všechny herní prvky a sestavy jsou certifikované a promyšleně spojují zábavu s poznáním šumavské přírody v jejích rozmanitých podobách.

Architektonický klenot s krásným historickým exteriérem zdobí centrum města od roku 1906, kdy byl dokončen
Mohlo by Vás zajímat:

Jako z pohádky! 113 let stará architektonická kuriozita v Mariánských Lázních se znovu otevírá

Moudrost šumavské přírody

Všechny herní prvky jsou inspirované lesem a životem v něm. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky zvířat, pro které je les domovem. Veverky, kuny, plchové, jezevci, lišky… Právě jejich život a pohyb inspiroval tvůrce Království lesa k tomu, abyste i vy nahlédli do tajemství skrytého v zeleni.

Naučíte se ale také rozeznávat stromy. Zjistíte, jaké vlastnosti má dřevo a jaké jsou možnosti jeho využití. Poznáte stopy jeho zvířecích obyvatel a pochopíte zákonitosti života lesního společenství. Budete si moci zahrát na originální dendrofon, vyzkoušíte hmatový chodník, nahlédnete do hmyzího hotelu nebo okusíte život v duté kládě.

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články