V Číně postavili univerzitu ve tvaru obřího záchodu poté, co zakázali stavbu „podivných budov“

Toto centrum vzdělanosti je všechno možné, jen ne důstojné.
Zdroj: News.cn/Boredpanda.com
Číňané už mají různých architektonických experimentů plné zuby. Letos v únoru čínská vláda vyzvala k zákazu výstavby „podivných budov“.Univerzity á la záchod jim ale asi nevadí. Na snímku North China of Water Conservancy and Electric Power.Šlo o záměr nebo omyl? Těžko říct.I pekingské letiště se stalo terčem kritiky, protože prý připomíná vulvu.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Letos v únoru čínská vláda vyzvala k zákazu výstavby „podivných budov“. A není divu. Některé z nich jsou totiž opravdu ohyzdné.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 16. září 2016

Toto rozhodnutí přišlo krátce poté, co si veřejnost stěžovala na vzhled nového letiště a sídla redakce novin People’s Daily v Pekingu. Zatímco první budova podle jejího mínění vypadá jako obří vulva, druhá silně připomíná penis.

Z neznámých důvodů jsou však tolerovány budovy v podobě záchodů. Jedna taková totiž právě byla postavena v Henanu a nezdá se, že by to někomu příliš vadilo.

Vzhledem k tomu, že se jedná o univerzitu North China of Water Conservancy and Electric Power, je dost možné, že byl tento vzhled zvolen záměrně. Jinou variantou je, že architekt z nějakého důvodu nesnáší vzdělávací zařízení, a proto stvořil gigantickou toaletu namísto něčeho důstojného.

Ať už to bylo jakkoliv, výsledek je… strašný. Projekt ale nevyzněl naprázdno – budova slouží svému účelu. A pobavila celý internetový svět.

Zdroj: BoredPanda

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články