Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Vedro až k padnutí? 8 tipů, jak přežít cestu v dopravním prostředku

Vedro až k padnutí? 8 tipů, jak přežít cestu v dopravním prostředku
Zdroj: pexels.com
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Léto máme rády. S myšlenkou na léto přichází myšlenka na koupaliště, s koupalištěm přichází myšlenka na zmrzlinu, se zmrzlinou přichází myšlenka na opálená těla polonahých plážových povalečů, s myšlenkou na polonahé plážové... Ze snění vás vyruší drcnutí tramvaje. Prudký pohyb způsobil, že se na vás nasunula asi polovina cestujících a jeden z nich, ten nejblíže k vám, se na vás přisál jak pijavice. Bohužel je venku třicet pět stupňů a v tramvaji bez klimatizace asi šedesát. Bohužel se lidé potí. A bohužel ten nejvíce zpocený se vám právě obtiskl na tričko.

Beatrice Dandová 25. srpna 2018

Situace, kterou (v horší či příjemnější variantě) zajisté prožila mnohá z nás. Jak vyzrát na mastné tyče, vlasy a lidi? Je tu pár radikálních řešení jako třeba: Nejezděte MHD. Nebo: Odjeďte na dva měsíce na chalupu. Většina z nás ale musí vykonávat pracovní činnost a sem tam se přesunout z bodu A do bodu B. Pokusíme se tedy vymáčknout poslední kapky z tohoto vyprahlého a dusnem protkaného léta a nucené přesuny si co nejvíce zpříjemnit.

Mini větráček na baterky
Budete možná trochu štvát své okolí tichým bzučivým zvukem, ale to vám může být jedno. Vy budete blažená, protože vaše kadeře se vznesou v lehkém vánku a konečně se odlepí od zpoceného krku.

Vějíř
Nejenom, že s ním naděláte spoustu parády, ale nedělá kravál jako větráček a ještě si procvičíte pravačku.
Pokud nemáte vějíř, ale zrovna jedete do práce, použijte místo něj poznámky na odpolední poradu.

Rozprašovač
V úmorném vedru můžete stříkat kolem sebe, jak se vám zachce. Není nic příjemnějšího než si zchladit nohy, obličej, paže a třeba i protivnou stařenu, která se na vás nevrle dívá z druhé strany zastávky.

Láhev s vodou
Noste ji vždy při sobě. Existují i takové, co můžete umýt v myčce a znovu použít. Ušetříte planetu i svou peněženku a vaše vyprahlé hrdlo s přívalem osvěžující vody jen zaplesá.

Láhev s vodou s dírou
Promakanější verze láhve s vodou. Nemáte po ruce rozprašovač, pohled z okna na roztátý asfalt vás děsí, ale vy nemůžete déle otálet s odchodem? Popadněte pet láhev a jako za školních let udělejte do víčka díru. Použijte stejně jako rozprašovač. Čím víc dírek, tím více… osvěžení. Jen buďte opatrná při ukládání do kabelky nebo při manipulaci s kabelkou samotnou. Nebo ji raději do kabelky nedávejte vůbec. Mohlo by se stát, že váš diář by se musel naučit plavat a už byste se nemusela dozvědět, v kolik máte jít zítra k zubaři.

Co jíst v horku? Aneb potraviny, které vás opravdu zchladí
Mohlo by Vás zajímat:

Co jíst v horku? Aneb potraviny, které vás opravdu zchladí

Cesta za pivem
Vytyčte si odměnu, která vás čeká na konci cesty. Třeba pivo.

Vychytávky z drogerie
Ježí se vám chlupy z opatlaných tyčí? Jste ochotnější riskovat pád, než se chytit té mastné věci? Nemějte kolena samou modřinu jako kdyby vám bylo deset, tyče se chyťte a po opuštění pečící trouby v podobě dopravního prostředku, vytaste zbraň jménem antibakteriální gel, který vám svou velikostí určitě místo v kabelce nezabere. Vlhčené kapesníčky přijdou také vhod.

Metro
V metru je stále chládek a když přijíždí vlak, oceníte vítr z tunelu nejvíce. Co na tom, že máte sukni až u ramen. Hlavně, že to fouká.
Metro v Brně se na zchlazení nedoporučuje.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články