Co jste nevěděli o Patriku Schickovi: Druhý nejdražší český fotbalista měří přes metr devadesát a vychová si doma svého nástupce

Patrik Schick
Zdroj: Profimedia
Druhý nejdražší český fotbalista Patrik Schick.Fotbalista Patrik Schick je klíčovým hráčem české reprezentace na EURO 2024.Fotbalista Patrik Schick patří mezi nejúspěšnější české sportovce.Fotbalista Patrik Schick pózuje s vítězkami Miss Czech Republic.+ 8 fotek+ 9 fotek

Fotbalový útočník Patrik Schick (28) je dvojnásobným otcem a úspěchům se těší také jeho sestra Kristýna (29). Věděli jste ale, že si o moc nezadá s legendárním Cristianem Ronaldem (39)? Druhý nejdražší český fotbalista měří přes metr devadesát a váží 85 kilogramů. Které nejlepší góly zatím Schick dal? A dočkáme se dalšího úspěchu také na EURO 2024?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 18. 06. 2024 20:00

Útočník Patrik Schick (28) se díky přestupu ze Sampdorie Janov do AS Řím za 988 milionů korun stal po Pavlu Nedvědovi podle isport historicky druhým nejdražším českým fotbalistou. V červnu 2021 také vstřelil jubilejní 1500. gól české reprezentace a můžeme jen doufat, že stejně úspěšný bude také na letošním EURO. Kdo tedy skutečně je Patrik Schick, který se v českém národním týmu pyšní číslem 10?

Patrik Schick je dvojnásobným tátou

Patrik Schick žije svou rodinou - manželkou Hankou a dvěma dětmi Nicolasem (2) a Viktorkou (3). Vyhýbají se mu veškeré bulvární kauzy a skandály. To z něj dělá pohledného vysokého sympaťáka, kterého Hance může většina žen jen závidět. "Mám dvě zdravé a krásné děti, to mě dělá momentálně šťastným úplně nejvíce a jsem takhle spokojený," potvrdil Schick v rozhovoru pro Extra.

Většinu lidí také zajímá, jaké metody výchovy mladý fotbalista na své děti používá. Zatím to vypadá, že autoritou je doma spíše manželka. Ostatně, s dětmi také tráví mnohem více času. "Přísný moc nejsem, nechci je úplně rozmazlovat, ale někdy mi to ujede, když bych měl být trošku ráznější, jde mi to tak standardně," přiznává oblíbený fotbalista. "Teď hodně cestuji, takže toho času s dětmi tolik nestrávím, ale vždy se na ně velmi těším. V dnešní době už máme Skype a podobně, takže mám možnost se s nimi vidět aspoň takhle," dodává útočník německého celku Bayer Leverkusen.

Vychovává si doma nástupce?

V rozhovoru pro iRozhlas se uznávaný kanonýr nechal slyšet, že děti jsou na fotbalovém trávníku jako doma. Dost možná tedy ze syna Nicolase vyroste Patrikův nástupce. "Menší chce být asi jako táta, fotbalista, takže všude tahá balon. Uvidíme v budoucnu, jak se mu bude dařit," komentuje zatím jeho snahy Schick. "Myslím, že je šikovný. Vypadá, že by mohl být docela rychlý. Doufám, že ho to bude táhnout trochu víc dopředu," těší se ze syna.

Zázračný gól na EURO 2020 proti Skotsku

Čeští fanoušci dodnes připomínají Patriku Schickovi zásadní gól, který vystřelil na EURO 2020. Tenkrát jsme hráli proti Skotsku a Schick z dobré poloviny hřiště přeloboval brankáře Davida Mashalla. Hezčí gól jsem nikdy nedal, povedl se. Škoda, že od té doby nebyla příležitost to zkusit znovu,“ zavzpomínal úspěšný český reprezentant v rozhovoru pro iDNES. Můžeme jen doufat, že EURO 2024 bude pro Schicka dobrou příležitostí zavzpomínat na staré časy. Ne náhodou si právě on odnesl v roce 2022 Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu České republiky.

Na fotografie uznávaného kanonýra Bayeru Leverkusen Patrika Schicka se můžete podívat v naší fotogalerii.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články