Hokejista Jakub Voráček míří na festival do Varů: Neodhalí filmový trhák, ale vážné problémy ve společnosti

Jakub Voráček
Zdroj: Pavel Dvořák/Extra
Bývalý hokejista Jakub Voráček oznámil, že jeho nadace bude letošním neziskovým partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.Bývalý hokejista Jakub Voráček se prý v Karlových Varech obává pozornosti médií.Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary letos proběhne v termínu 28. 6. - 6. 7. Jakub Voráček nyní úzce spolupracuje s prezidentem filmového festivalu Jiřím Bartoškou.+ 7 fotek+ 8 fotek

Oficiální neziskovým partnerem 58. ročníku MFF Karlovy Vary je Nadace Jakuba Voráčka, která se zaměřuje na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou. Bývalý hokejista Jakub Voráček (34) promluvil v rozhovoru pro Lifee o spolupráci s Jiřím Bartoškou (77), ale také o svých třech dětech, které prý podědily lásku ke sportu. Které filmy si hokejista Jakub Voráček oblíbil? A vyveze na filmový festival celou svoji rodinu? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 24. 04. 2024 09:00

Bývalý hokejista Jakub Voráček (34) založil nadaci v roce 2015 společně se svou sestrou Petrou, která žije s diagnózou roztroušené sklerózy. Hokejista během svého dlouholetého působení v NHL finančně podporoval činnost nadace. Teď budou moci pacienty s touto nemocí podpořit také návštěvníci letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který bude probíhat v termínu 28. 6. - 6. 7. Cenu prezidenta filmového festivalu letos získá herec Ivan Trojan, který zde v loňském roce šířil povědomí o Klubu pacientů cystické fibrózy.

Jakub Voráček partnerem festivalu ve Varech

"Neoficiálně jsme to měli dělat už loni, ale byl jsem po zdravotní stránce a také po té profesní v takovém stavu, že jsem se nechtěl ničím zaobírat. Chtěl jsem klid a čas," vysvětluje v našem rozhovoru Jakub. "Zaplaťpánbůh jsme se s Kryštofem Muchou a s Jirkou Bartoškou domluvili tak, že to uděláme letos, kdy na to bude více času a bude to lépe připravené," říká jeden z našich nejznámějších hokejistů, který aktuálně oznamuje konec své aktivní hokejové kariéry.

Z pozornosti médií mám obavu, přiznává

"Klaplo to tedy až letos, ale v loňském roce to dělal Ivan Trojan, který je mým dobrým kamarádem, a to mě těšilo úplně stejně," dodává Voráček upřímně. Do Karlových Varů se těší, zároveň v něm rostou také obavy. "Těším se, určitě to bude zajímavá zkušenost – a pochopitelně také hodně velká pozornost médií. Přiznávám, že jsem si za ty roky trochu odvyknul, takže i tohle beru jako výzvu," přiznává Voráček. Co pěkného nás tedy letos na filmovém festivalu čeká? "Určitě proběhne tradiční velká party, na které se bude dražit velká lahev šampaňského. Další detaily ještě musíme doladit s Kryštofem Muchou. Zatím nevím, co přesně se ode mne očekává, každopádně já jsem ready!" vzkazuje energicky.

Jsem vášnivým filmovým fanouškem, tvrdí

Lifee pochopitelně zajímalo, zda celoživotní hokejista a sportovec Jakub Voráček zná svět filmu, a zda ho kulturní svět baví. "Já miluju filmy! Jsem opravdu vášnivý filmový fanoušek, byť to v poslední době není tak horké, jak to bývalo. Řekl bych, že si rád pustím dobrý film a také jej dokážu ocenit – stejně jako dobrou muziku. Kultura je pro mě nedílnou součástí života," překvapuje bývalý hokejista Voráček.

Zároveň přidává tip film, který si v poslední době oblíbil. "Z těch nových filmů se mi hodně líbil Air: Zrození legendy. Je to loňský film, který je neskutečně dobře zpracovaný a musím říct, že Ben Affleck je opravdu velice talentovaný režisér i herec," říká Voráček s obdivem. "A Matt Damon ještě nikdy nehrál ve špatném filmu. Za mě tedy velice dobrý snímek. Z těch starých filmů je to určitě Kmotr, to je prostě klasika," dodává bývalý hokejista.

Trojnásobný otec Voráček vede děti ke sportu

Zda Voráčka doprovodí do Karlových Varů také jeho rodina, to zatím jisté není. Voráček je táta dvou synů, sedmiletého Kubíka, Matěje, který letos v květnu oslaví páté narozeniny, a také dcerky, která se narodila v roce 2021. "Uvidíme, jak na tom s dětmi budeme a také jak dlouhou dobu na festivalu strávíme. Ale myslím, že na ten první víkend tam s mou paní pojedeme sami," upřesňuje sportovec Voráček, který sportovní nadšení předává i svým dětem. "Nevím, jestli z nich budou sportovci, zatím jsou na to malí. Syn se teď ve sportu zhlédnul, takže ten sportuje, co se do něj vejde. Snaží se dělat poctivě většinu těch základních sportů. Pokud ho to baví, tak za to budu moc rád. Ať se potom rozhodne, co chce v životě dělat," uzavírá Voráček.

Na fotografie z tiskové konference k 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články