Fit a krásnátestovánísoutěže

Japonská vistárie, které je už 146 let, nabízí úchvatnou podívanou. Připomíná procházku pod růžovou oblohou

Thumbnail # Japonská vistárie, které je už 146 let, nabízí úchvatnou podívanou. Připomíná procházku pod růžovou oblohou

Zdroj:Instagram/Ashikaga Flower Park

Chcete se na chvíli cítit jako v pohádce a ponořit se do světa, který vypadá naprosto kouzelně? Máme pro vás skvělý tip - podívejte se, co všechno dokážou vistárie, které umí vytvořit fascinující podívanou. Dlouze by vám o tom mohli vyprávět návštěvníci, kteří zavítali do květinového parku Ashikaga v Japonsku.

Kateřina Sobolová 20. května 2020

Vistárie, které jsou dřevnatými liánami s bohatými hrozny motýlovitých květů, patří do čeledi bobovitých. Známe jich sedm druhů, které jsou nejvíc rozšířené v USA, Číně a taky východní Asii. Do Evropy se dostaly v roce 1816 a v České republice se začaly pěstovat zřejmě o necelých sto let později.

Thumbnail # Nový druh tulipánu je opravdu k nakousnutí. Vypadá totiž jako zmrzlina
Mohlo by Vás zajímat:

Nový druh tulipánu je opravdu k nakousnutí. Vypadá totiž jako zmrzlina

Vistárie v Guinnessově knize rekordů

Tyto rostliny, které jsou jedovaté, byly pojmenovány po chemikovi, lékaři či anatomovi Casparu Wistarovi. Lidé v Číně je používali k léčbě bolestí svalů a kloubů a jejich listy se užívají také k výrobě čajů.

Vistárie mohou dosáhnout opravdu velkých rozměrů. Ta největší, která se nachází v Sierra Madre v USA, váží téměř 250 tun, zabírá zhruba akr půdy a od roku 1990 je zapsána v Guinnessově knize rekordů.

Úchvatnou podívanou však nabízí 146 let stará vistárie v japonském Ashikaga Flower Parku, která pravidelně láká davy turistů. Tato rostlina je velmi těžká, a tak ji podpírají ocelové podpěry, díky čemuž se pod ní návštěvníci mohou procházet, užívat si její nádherné květy a připadat si, jako by se procházeli pod růžovou oblohou.

Thumbnail # Proměňte svou zahrádku v noční oblohu. Odrůdu petúnie s názvem Sky Night koupíte i u nás
Mohlo by Vás zajímat:

Proměňte svou zahrádku v noční oblohu. Odrůdu petúnie s názvem Sky Night koupíte i u nás

Jak je správně pěstovat?

Kromě růžových mohou mít vistárie i květy modré a fialové. Než však poprvé vykvetou, může to trvat pět až osm let. Pro své pěstování potřebují slunné a teplé místo, které je chráněné před severním větrem. Daří se jim třeba na zahradě u vchodu u do domu, okolo balkonu nebo pergoly.

Také vyžadují propustnou, hlinitou a živnou půdu. Ta by měla být vylepšená humózním kompostem s reakcí, která bude neutrální až mírně zásaditá. Měly by se přihnojovat kyselým hnojivem a je třeba dbát na to, aby je netrápilo sucho. Za to vás pak odmění kouzelnou podívanou.

Thumbnail # Kdopak tam přebývá? Mini zahrady v květináčích jsou hitem. A zvládnete je i vy
Mohlo by Vás zajímat:

Kdopak tam přebývá? Mini zahrady v květináčích jsou hitem. A zvládnete je i vy

Podobné články

Zavří­t reklamu