Erik (31): Moje podřízená neustále flirtuje s muži a úzkostlivě tají soukromí. Kolegové odhalili šokující příčinu jejího chování

Příběhy o životě: Moje podřízená neustále flirtuje s  muži a úzkostlivě tají soukromí. Kolegové odhalili šokující příčinu jejího chování
Zdroj: Freepik

Erik zjistil, že jeho podřízená má za sebou šokující pracovní zkušenosti, které nemají nic společného s úkoly, které řeší v zaměstnání. Teď přemýšlí, jak se zachovat, aby její minulost neovlivnila úspěch společnosti.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká 24. 02. 2024 13:00

Před nedávnem k nám do firmy nastoupila nová kolegyně Kristýna. Od začátku bylo očividné, že se zbytkem týmu nebude moc vycházet, ale měla zkušenosti, měla znalosti, což byl základ, na kterém se dalo stavět. Jako manažer jsem byl se svým rozhodnutím přijmout ji spokojený.

Nová kolegyně nechtěla mluvit o svém soukromí

Začátky pro ni ani pro tým nebyly jednoduché. Snažila se, ale její osobnost se úplně nescházela se zbytkem firmy. Zdálo se, že je zvyklá na trochu více pozornosti, ráda mluvila nahlas, projevovala se, ale nemluvila o svém soukromí. Na večírcích byla divočejší a snažila se upoutat pozornost mužských kolegů.

U mnoha lidí ve firmě se tenhle přístup nesetkal s pochopením. Celkem rychle si je obrátila proti sobě a bylo jen otázkou času, kdy přijde někdo, kdo ji nebude mít rád a pokusí se jí zbavit. Předpokládal jsem to a měl jsem pravdu.

Kolegové objevili šokující video

Asi po půl roce jsem jednoho dne přišel do kuchyňky. Celý tým tam seděl nad otevřeným laptopem, něco si šeptali a ve chvíli, kdy jsem se k nim přiblížil, laptop zaklapli a vyděšeně se na mě podívali. Vypadalo to, že tam dělají něco, co by na pracovním laptopu dělat neměli. „Tak mi to ukažte, ať vidím, o co jde. Je to pracovní počítač,” pronesl jsem.

Jedna z mých podřízených začala protestovat, ale neměla na výběr. Otevřela laptop a na monitoru se objevily nejmenované stránky s videoobsahem pro dospělé. Nevěřil jsem svým očím. Hned jsem celý tým seřval a vysvětlil jsem jim, že takhle to nejde.

Po pauze za mnou stejná kolegyně přišla, aby mi to vysvětlila: „Eriku, my víme, že nesmíme na pracovních počítačích sledovat podobný obsah, ale našli jsme tam video Kristýny. Proto jsme se na to dívali.” Nevěřil jsem vlastním uším. Nic jsem ale neřekl a nechal ji odejít.

Vyhodit kolegyni kvůli její minulosti nemůžu

Týž večer jsem si nemohl pomoct a začal prohledávat internet a podobné stránky, abych Kristýnu našel. Strávil jsem tam víc času, než jsem chtěl, ale nakonec jsem ji objevil a nebyla to příjemná podívaná.

Hned jsem nicméně pochopil její chování. Proč tak moc potřebuje pozornost, zvláště tu mužskou. Došlo mi, proč se na večírcích chová tak divoce, flirtuje s kolegy. A asi mi v tu chvíli i docvaklo, proč nemluví o svém soukromí a sama o sobě. Ale nevěděl jsem, co s tím.

Dneska to ví celá firma. Šušká se to o obědových nebo kávových pauzách, ale Kristýna odvádí dobrou práci, takže ji nemůžu vyhodit. Obávám se ale toho, co by to mohlo způsobit naší firmě, kdyby se to dozvěděli naši klienti nebo partneři.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články