Herec Luděk Kopřiva si užíval života plnými doušky: Manželství mu nebránilo v záletech, podruhé se oženil ještě po sedmdesátce

Herec Luděk Kopřiva si užíval života plnými doušky: Manželství mu nebránilo v záletech, podruhé se oženil ještě po sedmdesátce
Zdroj: David Kundrát, CNC, Profimedia
Což takhle dát si špenát je česká filmová komedie s Jiřím Sovákem a Vladimírem Menšíkem. Veselohru z roku 1977 režíroval Václav Vorlíček podle scénáře svého osvědčeného spolupracovníka Miloše Macourka.Hrdiny komedie plné krkolomných absurdních zápletek, záměn, zmatků a rozuzlení jsou meloucháři Jarda Zemánek a Franta Liška, kterým nic není svaté.Sotva se dostanou z vězení, kde se ocitli kvůli nepodařené krádeži lihu, už jedou v další levotě.Oba výtečníky si totiž najme majitel kosmetického salónu v hotelu Imperial, spolčený s docentem Mlejnkem z výzkumného ústavu, kde právě vynalezli přístroj k regeneraci starých dojnic. + 5 fotek+ 6 fotek

Luďkovi Kopřivovi v životě ženská společnost rozhodně nechyběla. Byl sice ženatý, to ho ale v žádném případě neodradilo od opakovaných nevěr. A nejen to. Když chtěl, uměl si pořádně "vyhodit z kopýtka" a utratit všechny peníze. A ještě se po sedmdesátce znovu oženit.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 07. 06. 2025 16:00

Luděk Kopřiva (19. června 1924 až 5.října 2004) byl stálým členem činoherního souboru Divadla E. F. Buriana. Vynikal v komických a satirických postavách, které doplňoval svým charakteristickým hlasem a vzhledem. Angažoval se ve filmu, televizi, rozhlase i dabingu.

Díky roli faráře Otíka ho fanoušci žádali o pokřtění dětí

Na úvod začneme zvesela. Není možné, abychom u Luďka Kopřivy zapomněli zmínit jeho nejznámější roli faráře Otíka v trilogii Slunce, seno, kterou zahrál tak skvěle, že ho pak spousta lidí žádala, zda by jim nepokřtil dítě. Což o to, herec neměl problém vyhovět tomuto přání, ale jak zavzpomínal režisér Zdeněk Troška, doplnil to vždy větou: „Já vám ho pokřtím, ale bude vám to hovno platný.“

Na první manželku Luděk Kopřiva chorobně žárlil

První hercovou ženou se stala rozhlasová redaktorka Olga. Ačkoli měl sám spousty milenek, ona mu musela být věrná. Pojila ho k ní krom lásky i nezdravá žárlivost. Dokonce se říkalo, že ji jezdil pravidelně kontrolovat ve vypůjčeném autě, aby ho hned nemohla poznat. Domníval se, že ji jednou přistihne při činu.

Jinak pro svoji první manželku dělal první a poslední. Doslova ji rozmazloval. Toužil s ní také zplodit potomka, to ale bohužel nevyšlo, a když v roce 1987 Olga podlehla rakovině, přestal mít pro něho život smysl. Zhroutil se. Naštěstí se po čase objevilo pomyslné světélko na konci temného tunelu v podobě nové ženy v jeho životě, Evy. I jí zemřel manžel na rakovinu, spojil je tak podobný osud.

Luděk Kopřiva si užíval i na stará kolena

Jelikož měl Kopřiva v té době na zádech již sedm křížků, rozhodl se, že nebude na nic čekat a pořádně to rozjede. Po svatbě začali s manželkou cestovat po světě, mezitím se stavěl i nový dům. To všechno stálo samozřejmě dost peněz. Bylo mu to ale jedno, do hrobu si vydělané peníze nehodlal vzít.

Jeho druhá žena mu byla velkou oporou až do konce života. Dva roky před smrtí onemocněl Parkinsonem. Jelikož tušil, že mu už moc času nezbývá, rozhodl se, že si sám navrhne náhrobek. O pohřeb nestál. Odešel krátce po svých osmdesátých narozeninách.

Na Luďka Kopřivu se můžete podívat ve filmu Což takhle dát si špenát, a to dnes ve 21:20 na ČT1.

Na fotografie ze snímku Což takhle dát si špenát se můžete podívat v naší galerii.

Zdroje informací:
Cnn.iprima.cz: Herec Kopřiva se proslavil jako farář Otík. Lidé po něm chtěli křít děti, vlastních už se nedočkal
Ženy.iprima.cz: Luděk Kopřiva první manželku podváděl. V důchodu se opět oženil a utratil všechny peníze

Topmodelka Pavlína Němcová bojovala o syna dlouhých dvanáct let: Soudu vadilo, že jsem mladá

Topmodelka Pavlína Němcová bojovala o syna dlouhých dvanáct let: Soudu vadilo, že jsem mladá

Související články

Další články