Jak dnes žije a vypadá seriálový Superman: Dean Cain pohřbil kariéru, aby se mohl starat o jediného syna

Superman Dean Cain (57) míří do Brna: Jak dnes žije a vypadá seriálový hrdina?
Zdroj: Profimedia/ABC/Courtesy Everett Collection/koláž Lifee
Herec Dean Cain proslul v 90. letech coby představitel seriálového Supermana.Jeho milou Lois ztvárnila budoucí hvězda Zoufalých manželek Teri Hatcher. Ač to mezi nimi na plátně jiskřilo a spekulovalo se o tom, že spolu něco mají, herečku prý její kolega nepřitahoval.Dean Cain je ostatně tak trošku samorost a hloubavý typ. Vystudoval prestižní univerzitu Princeton, kde hledal odpovědi na své otázky ohledně víry a smyslu života.Ten paradoxně našel až ve chvíli, kdy mu partnerka, bývalá Playmate Samantha Torres, porodila roku 2000 syna Christophera. O něj vedl pár po rozchodu vleklou soudní bitvu a od roku 2011 má syna ve výhradní péči Dean.+ 2 fotky+ 3 fotky

Proslavil se coby představitel seriálového Supermana a o víkendu bude bezpochyby hlavní hvězdou brněnského festivalu Comic-Con Junior. Herec Dean Cain (57) je ale na hony vzdálen tomu, aby si užíval pozlátko showbyznysu. Prioritou v jeho životě je rodina, ale hlavně syn Christopher (23), kvůli němuž zabrzdil svou více než slibně rozjetou televizní kariéru.

Tereza Švandová
Tereza Švandová20. 10. 2023 12:30

Dean Cain patřil v devadesátých letech k nejslavnějším televizním hercům, exceloval po boku budoucí Zoufalé manželky Teri Hatcher (58) v seriálu Superman, který si našel spoustu fanoušků i v České republice.

Ze Supermana tátou na plný úvazek

Jenže pak jako by se jeho slibně rozjetá kariéra zastavila. Herec měl totiž jiné starosti než zvažovat pracovní nabídky. Jeho vztah s bývalou španělskou Playmate Samanthou Torres (50) se roku 1999 ocitl v troskách a pár sváděl vleklou soudní bitvu o syna Christophera, který nese jméno po hercově otci, režisérovi Christopheru Cainovi (79). Soud nakonec Deanovi svěřil chlapce do výhradní péče a z někdejšího Supermana se roku 2011 stal táta na plný úvazek.

"Přirozeně to velmi výrazně ovlivnilo mou kariéru. Vzdal jsem se šance být jedním z nejlépe placených, nebo vůbec nejlépe placeným televizním hercem," poukázal loni v rozhovoru pro Fox Digital. Dean ale v žádném případě svého rozhodnutí nelituje. Všechno slávu a peníze s lehkým srdcem vyměnil za čas, který věnoval jedinému synovi.

Turbulentní léta Deana Caina na Princetonu

V jeho rozhodování bezpochyby hrála roli i víra. Dean Cain odmala věří v Boha, a tak vyznává jiné hodnoty než jeho vrstevníci. Kvůli tomu, aby pochopil život, také kdysi nastoupil na prestižní univerzitu Princeton. "Chtěl jsem tam najít odpovědi, proto jsem studoval světová náboženství. Jenže místo nich jsem narazil jen na další a další otázky," pokrčil rameny v rozhovoru pro Alabama Life & Culture.

Co však každopádně na koleji našel, byla první vážná známost v podobě spolužačky, herečky Brooke Shields (58). Chodili spolu dva roky a vypadalo to velmi vážně. I když jejich sbližování bylo vinou hereččiny zdrženlivosti krapet obtížné.

"Když jsme se spolu (po dlouhém oťukávání - pozn. red.) konečně vyspali, utekla jsem po aktu z pokoje, přeběhla s holým zadkem halu a prostě utíkala. Netušila jsem vůbec kam," popsala ve dvojdílném dokumentu Pretty Baby: Brooke Shields. "On za mnou vyběhl s peřinou, chytil mě a křikl: 'Kam jdeš?' Odpověděla jsem: 'Nikam, neopouštím tě.' On to pochopil a já se rozplakala."

Syn dal Deanu Cainovi smysl života

Po Brooke chodil Dean ještě s volejbalistkou Gabrielle Reece (53), již zesnulou country zpěvačkou Mindy McCready a konečně Samanthou Torres. Během vztahu s ní Dean objevil smysl života, který tak usilovně hledal na Princetonu.

"Ten moment přišel ve chvíli, kdy jsem se stal otcem," poukázal. "Už jen ten zázrak narození, u kterého jsem mohl být, se mnou zamával a potom ten pocit, že mám pečovat o osobu, která pro mě znamená víc než já sám. Bez váhání bych za něj položil život - stoupl do dráhy kulky nebo před vlak jen proto, abych ho zachránil. To mě vzalo. Změnilo to celou perspektivu života, s níž jsem do té doby měl tu čest," dodal.

Dean Cain bude o víkendu 21. - 22. října 2023 hostem festivalu Comic-Con Junior, věnovaného videohrám a stolním hrám, filmům, seriálům, komiksu, knihám, obrazům a kostýmům. Dvoudenní událost, kterou hostí brněnské výstaviště, není zdaleka určená jen dětem. Na své si díky bohatému programu přijdou i dospělí návštěvníci.

Zdroje infromací:
FoxNews.com
AL.com
WhoDatedWho.com
Pretty Baby: Brooke Shields

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články