Jak zařadit barvu roku 2024 do šatníku? Odstín Peach Fuzz sluší kožešinám, kalhotám i trendy doplňkům

20 módních kousků v barvě roku 2024: Odstín Peach Fuzz sluší kožešinám, kalhotám i trendy doplňkům
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Svetřík s límečkem, Mango, 899 KčVesta, s.Oliver, 999 KčPlyšová mikina, O'Neill, 1 519 KčÚpletová sukně, Mango, 1 199 Kč+ 16 fotek+ 17 fotek

Barva roku pojmenovaná po heboučkém broskvovém chmýří vystřídala loňskou královnu – elektrizující růžovou a už se prosazuje i v aktuálních zimních kolekcích. Co si pořídit v jemném pastelovém odstínu oranžové nazvaném Institutem Pantone výstižně Peach Fuzz?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková10. 01. 2024 05:00

Broskvová barva evokuje něžnost, nadýchanost, smyslnost, jemnost, ale také šťavnatost a pozitivní energii. To vše z barvy roku 2024 vytváří očekávaný zjemňující element v záplavě ostře rudých, brčálově zelených nebo hřejivých, ale hutných tónů hnědé a dalších výrazných trendy odstínů. S Peach Fuzz si tak do šatníku i v zimním období vnesete především hravou nadýchanost a nevinně jemný pastelový pel.

Poselství soucitu a empatie

“Barva, kterou jsme vybrali, aby se stala Pantone barvou roku 2024, potřebovala vyjádřit naši touhu chtít být nablízku těm, které milujeme, ale i radost, když si dovolíme užít si chvíli sami se sebou. Svět už potřeboval barvu, jejíž teplé a přívětivé objetí by vyjadřovalo poselství soucitu a empatie. Tak představila zapojení odstínu Peach Fuzz na poli módy, designu i multimédií v tiskové zprávě k uvedení nové barvy roku viceprezidentka Institutu Pantone Laurie Pressman.

Jak nosit Peach Fuzz, odstín roku 2024?

Broskvově či lososově laděné tóny tohoto odstínu se nabízí jako skvělá volba pro kolorování pletenin, sluší i lesklým materiálům, nebrání se jí ale ani obuv a doplňky. Určitě není problém ani v současné barvě roku sladit kompletní monochromatický outfit. Barvu roku 2024 tak vedle obligátních šatů, svetříků nebo trenčkotu, najdete na sportovních outfitech nové sezony, slunečních brýlích, kabelkách nebo pletených doplňcích. Krásně se barva vyjímá také na oblečení z umělé kožešiny.

Peach Fuzz: Hra s pastely i kouzlo neutrálních odstínů

A s jakými barvami dále barvu roku Peach Fuzz propojit? Výhledové trendy velí nasadit ji do tandemu s mátově zelenou či odstíny bobulovin anebo něžně levandulovou. Působí na vás všechny tyto kombinace až příliš přeslazeně? Nevadí. Vždy si poradíte zapojením neutrálů, šedivé v mnoha tonalitách, super trendy bílé, která ovládne už brzy nejen jarní módu a odstínů béžové či nude.

Na aktuální kousky v odstínech broskově růžovooranžového odstínu Peach Fuzz se můžete podívat v naší fotogalerii.

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články