Jan Nedbal z Bratrů: Dramaticky jsem změnil šatník, černou nahradily barvy a kalhoty s vysokým pasem

Jan Nedbal na MFFKV 2024, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
Zdroj: Herminapress
Jan Nedbal na MFFKV 2024, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.Jan Nedbal na MFFKV 2024, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.Jan Nedbal na MFFKV 2024, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.Jan Nedbal na MFFKV 2024, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.+ 13 fotek+ 14 fotek

Herec Jan Nedbal (33), kterého známe z filmu Bratři, kde exceloval po boku svého kamaráda Oskara Hese (25), uvádí v Karlových Varech svůj nový film Vlny. Jak prozradil v rozhovoru pro magazín Lifee.cz, roli získal také díky své vášni pro dobovou módu. Jeho šatník nedávno prošel velkou proměnou a milovník death metalu se začal oblékat do barevných obleků - a dokonce nosit šperky. Kdo za tím stojí? A který trendy kousek si Honza okamžitě zamiloval?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 08. 07. 2024 05:00

Herec Jan Nedbal (33) miluje death metal a podle toho se také dlouhé roky oblékal. Za poslední rok ale převládla jeho vášeň pro dobové filmy, ve kterých se také nejčastěji objevuje. "Znovu mě začaly strašně bavit kalhoty s vysokým pasem. Je divné, že mi to nedošlo dřív, ale vždy jsem se dobře cítil v dobových rolích. Tam takové kalhoty hrají pokaždé – Poslední závod, Král Šumavy, Bratři," vyjmenovává v našem rozhovoru kasovní trháky, ve kterých jsme ho mohli vidět.

Na karlovarskou premiéru svého nejnovějšího filmu Vlny od Jiřího Mádla například vynesl nepřehlédnutelný pastelově růžový oblek. A zastínil na červeném koberci i ty největší hvězdy. "Je mi to pohodlné, a hlavně mi přijde, že to na mě dobře vypadá. Proto jsem si tyhle kalhoty začal kupovat, přehodnotil jsem svůj šatník a snažím se nosit vysoké kalhoty do pasu a košile," vysvětluje mladá naděje českého filmu, se kterou jsme měli možnost hovořit po skončení talkshow Libora Boučka v IQOS Lounge.

Doporučené video: Jan Nedbal na předávání cen Český lev

Jan Nedbal o filmu Vlny

Jane, do Karlových Varů vás letos přivádí film Vlny. Na co se můžeme těšit?
Je to aktuální film Jirky Mádla a co jsem pochopil, tak je to za Česko jedno z největších želízek v ohni na letošním festivalu. S Jirkou jsme se předtím neznali, ale slyšel jsem o něm podobně, jako ostatní. Vždycky je zajímavé pracovat s režisérem, který je zároveň hercem, protože ta práce je úplně jiná. Myslím, že do filmu se to hodně prokresluje, protože takový člověk ví lépe, jak některé situace řešit. A hlavně si umí představit, co se tomu herci odehrává v hlavě a čím mu pomoci.

Říkáte, že máte rád výzvy. Je něco, co jste se díky tomuto filmu nově naučil?
Nemám tam tak velkou roli, ale poprvé jsem hrál postavu, která nosí brýle. A je to skvělé! Natolik to změní vizáž člověka, že najednou můžete být kdokoliv.

Vím, že se rád vizuálně měníte.
Přesně tak. A byl to také můj nápad. Když jsem šel na kamerové zkoušky, tak jsem šel do krámku, který prodává staré oblečení. Řekl jsem, jaký film připravuji, a že potřebuji vypadat jako z roku 1968. Koupil jsem si kalhoty, sako, žlutou košili a sladil jsem barvy podle toho, co tenkrát nosili. Řekl jsem si, že takhle by to mohlo odpovídat. Z kostymérny jsem si půjčil brýle, protože mi přišlo, že tenhle kluk by brýle nosil. Možná i proto jsem nakonec tu roli dostal. Asi se to Jirkovi líbilo.

O kostýmy se u filmu většinou stará kostýmní výtvarnice? Nebo to bylo jinak?
Mám na mysli casting, přišel jsem takhle na casting. Většina lidí přijde na casting v roláku, ale mně přišlo super přijít a mít na sobě už nějaký kostým. A zabralo to, takže jsem se sebou spokojený.

Jan Nedbal dramaticky změnil svůj módní styl

V minulém rozhovoru jsme probírali módu a přiznal jste se, že díky tomu, že posloucháte metal, tak máte rád černou. Ale teď na vás vidím světlé kalhoty. Co se stalo?
Ano, znovu mě začaly strašně bavit kalhoty s vysokým pasem. Je divné, že mi to nedošlo dřív, ale vždy jsem se dobře cítil v dobových rolích. Tam takové kalhoty hrají pokaždé – Poslední závod, Král Šumavy, Bratři. Pokaždé jsem se tak cítil dobře. Je mi to pohodlné, a hlavně mi přijde, že to na mě dobře vypadá. Proto jsem si tyhle kalhoty začal kupovat, přehodnotil jsem svůj šatník a snažím se nosit vysoké kalhoty do pasu a košile. Dokonce jsem přidal i šperky, to jsem nikdy nedělal.

Šperk jste vynesl už na Českého lva.
Ano, to bylo poprvé a teď mám řetízek. To jsem na sobě snad nikdy neměl. Začínám prozkoumávat nějaké nové vody a je mi v tom hrozně dobře.

Má na to vliv také vaše přítelkyně?
Obrovský, je to její řetízek! Ale to, co mám na sobě, to si vybírám sám. Ale podařilo se nám hezky sladit na premiéru filmu Vlny.

Na fotografie trendy outfitů mladého herce Jana Nedbala se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články