Český lev se blíží: O křišťálovou sošku zabojují Bratři Hes s Nedbalem i Plodková a Dyková

Český lev 2024 se blíží: Sošku si možná odnesou Oskar Hes (25) s Janem Nedbalem (33),  Dyková nebo Plodková
Zdroj: Herminapress/koláž Lifee
Jan Nedbal a Oskar Hes jsou nominovaní za film Bratři.Stefan Konarský je nominovaný rovněž za film Bratři.Tatiana Dyková je také nominovaná za roli ve filmu Bratři. Jana Plodková je nominovaná za roli ve filmu Němá tajemství.+ 13 fotek+ 14 fotek

Už v sobotu 9. března se dozvíme, kdo z nominovaných letos získal křišťálovou sošku Českého lva. V klání má celkem 15 nominací drama Tomáše Mašína Bratři, kde v hlavních rolích excelují mladí herci Oskar Hes (25) a Jan Nedbal (33), přičemž za roli ve stejném snímku je nominovaná také herečka Tatiana Dyková (45). Sošku si ovšem mohou odnést také herečky Jana Plodková (42), Simona Peková (69) nebo Regina Rázlová (76).  

Veronika Nováková
Veronika Nováková 04. 03. 2024 15:58

Slavnostní předávání cen Český lev se letos uskuteční 9. března od 20.10 hodin v přímém přenosu České televize z pražského Rudolfina na ČT1. Nejvyšším počtem nominací se mohou pyšnit filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha. Moderátorem večera bude Marek Eben a magazín Lifee pro vás bude i letos situaci mapovat přímo na místě.

Doporučené video: Martha Issová na předávání cen Český lev

O Českého lva usilují Dyková, Plodková a Rázlová

Českého lva pro nejlepší herečku v hlavní roli si letos může odnést: Tatiana Dyková Vilhelmová za roli matky bratrů Mašínů ve filmu Bratři, Jana Plodková za roli Eriky, manželky veterináře postiženého afázií, ve snímku Němá tajemství, Simona Peková, která ztvárnila komplikovanou matku a tchyni ve filmu Přišla v noci, Regina Rázlová za postavu ženy trpící Alzheimerovou chorobou v tragikomedii Tancuj Matyldo, nebo Eliška Křenková za hlavní roli manželky ředitele baťovské továrny ve filmu Úsvit.

V kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli akademiky nejvíce zaujaly Karolína Lea Nováková ve filmu Bratři, Denisa Barešová výkonem ve filmu Její tělo, Milena Steinmasslová v Němých tajemstvích, Annette Nesvadbová ve snímku Přišla v noci a Martha Issová v Úsvitu.

Oskar Hes, nebo Jan Nedbal míří k ocenění

Cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli mohou získat Oskar Hes, nebo Jan Nedbal za ztvárnění bratrů Mašínů ve filmu Bratři, David Prachař za roli táty Moura v road movie Citlivý člověk, Karel Roden za roli nelítostného exekutora Karla ve snímku Tancuj Matyldo a Kryštof Hádek za hlavní postavu amorálního řidiče Standy Pekárka v televizním seriálu Volha.

V kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli akademici ocenili nominací Václava Neužila v Bodu obnovy, Stefana Konarskeho v Bratrech, Jiřího Rendla v Přišla v noci, Antonia Šoposkiho v Tancuj Matyldo a Tomáše Jeřábka v seriálu Volha.

Na fotografie nominovaných se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články