Nejlepší i nejhorší modely z Českého lva: Stylistka upozorňuje na chyby v dress codu i špatně zvolené doplňky hvězd

Jednu z nejkrásnějších rób oblékla Denisa Barešová. Denisa Barešová na Lvech 2023  oslnila v šatech od Zuzany Kubíčkové. Vrstvené krajky, jemné líčení, stylový účes - Denisa Barešová loňským Lvům svým outfitem kralovala. Stejně tak se povedl outfit i Janě Plodkové. V bílých šatech nešlápla vedle a dodržela dress code. + 17 fotek+ 18 fotek

Zanedlouho nás čeká předávání filmových cen Českého lva 2024, tak přišel nejvyšší čas zavzpomínat na módní kreace z loňského roku, kdy nebylo o zajímavé róby nouze. Stylistka Nikola Marková zhodnotila několik outfitů a vybrala jak ty nejlepší, tak i úplné propadáky. 

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková 29. 02. 2024 06:00

Českého lva za nejlepší snímek v roce 2023 získal film Il Boemo o skladateli Myslivečkovi a letos je velkým favoritem film Bratři, který získal dokonce 15 nominací. Ale v dnešním díle pořadu 3 minuty stylu se podíváme na módní aspekty filmového udělování. Komu to loni nejvíce slušelo, a kdo se provinil proti dress codu Black tie?

Extratravagantní overal Evy Decastelo (45)

Mezi nejlépe oblečené hvězdy podle slov stylistky patřily Eva Decastelo, Denisa Barešová a Jana Plodková. Všechny dámy dodržely dresscode, ale také perfektně zvolily doplňky, kterými doladily stylové šaty.

"Eva Decastelo zvolila na tento večer extravagantní overal. Poněkud výrazný vršek, s extrémně dlouhými otevřenými rukávy, doplnila černými širokými kalhotami. Zlatý pásek zdůraznil siluetu a skořepinové psaníčko podtrhlo celý look," hodnotí výběr moderátorky stylistka.

Křehkost Jany Plodkové (42) i Denisy Barešové (28)

"Narozdíl od Evy byly Denisa Barešová a Jana Plodková v bílých šatech něžné a křehké. Denisy róba je na první pohled lehká jak pírko. Celokrajkové šaty jsou dokonalé. Stejně tak detaily šatů Jany Plodkové si zaslouží pochvalu. Spadlá ramena a midi délka dodávají na ženskosti. Tohle jsou šaty hodné takové akce," uvádí Nikola Marková.

Špatná délka spodničky DJ Luccy (45)

Celokrajkové šaty oblékla i Lucie Dvořáková alias DJ Lucca. Bohužel její styling se neobešel bez chybičky. "Ultra minisukně, která pod krajkou přikrývá jen to nejnutnější, způsobuje, že celé šaty působí lacině. Černá stuha v pase působí tvrdým dojmem a psaníčko, byť přední světové značky, by se jistě skvěle hodilo k jiným šatům," hodnotí červený model stylistka a dává radu pro příště: "V tomto případě by byly mnohem lepší nude doplňky. Skóre ji tedy vylepšuje jen pánský doprovod. Manžel Michal Dvořák vypadá jako pravý gentleman."

Nevhodný střih šatů Ireny Obermannové (61)

Výtkám ve stylu se nevyhnula ani spisovatelka Irena Obermannová, která přišla po boku své dcery Bereniky. "Stříbrné šaty nemají pro dámu tohoto věku lichotivý střih. Perličková kabelka se stylově opět nehodí a ten kožich? Ten raději nechte příště doma," uvádí k outfitu Nikola.

Prohřešky proti dresscode Sandry Novákové (41) a Martiny Babišové (30)

Obě herečky šláply při výběru šatů na slavnostní večer vedle. "Černé mini jsou prostě mini a Sandra Nováková to nezachránila ani růžovým přehozem s mašlí, který vypadal, jako by si kolem pasu uvázala plášť, ve kterém přišla," popisuje černorůžový model Marková.

"Příliš odhalené jsou i šaty Martiny Babišové. Herečka si toho nejspíš byla vědoma, proto se nejspíš nevkusně snažila zakrýt nohy šněrovacími lodičkami," popisuje faux pas s průhledným a krátkým modelem na akci pro velkou večerní stylistka.

Nevhodné doplňky Kateřiny Žbirkové (57) a Dáši Vokaté (70)

Mezi nejméně podařený styling zařadila Nikola Marková Kateřinu Žbirkovou a partnerku Oldřicha Kaisera. "U Žbirkové to vypadá, že na tuto událost dorazila rovnou z posezení u kávy. Overal jí sluší, ale sluneční brýle mezi večerní doplňky opravdu nepatří," říká Marková.

Špatný výběr doplňků zvolila i kamarádka Marsella Bendiga, která zářivou černou róbu doplnila o výrazné stříbrné šperky. "Stačily by minimalistické," uvádí Nikola a komentuje také outfit Dáši Vokaté, přítelkyně Oldřicha Kaisera: "Pokud se rozhodnete pro flitrovanou večerní róbu, šaty musí být dlouhé a už vůbec si k nim neberte lesklé silonky a baleríny. To vám outfit úplně zkazí."

Jak to vypadalo na loňském předávání cen Český lev, se můžete podívat do galerie, kde najdete všechny popsané modely.

Související články

Další články