Malé černé pro dámy 70+ podle Meryl Streep: Nepřehánějte to s doplňky a přednost dejte delším rukávům

Meryl Streep
Zdroj: Profimedia/koláž: Lifee
Herečka Meryl Streep boří mýty o celočerných outfitech na dámách ve vyšším věku.Hollywoodská herečka zvolila delší áčkové šaty s rukávy a lodičkovým výstřihem. Skvěle sladila i  celou černou paletu doplňků a šperky.Na galavečeru, kde si Meryl Streep převzala ocenění, vyvedla všechny své potomky. Dcera Grace přišla s manželem, syn Henry vyvedl na galavečer manželku. Černé šaty v optimální délce nezkazí žádnou společenskou příležitost. Model s kápí, Lauren Ralph Lauren,  5 780 Kč+ 5 fotek+ 6 fotek

Little black dress po sedmdesátce? Žádný problém. Americká herečka Meryl Streep (74) si s touto výzvou umí dokonale vyhrát a nevyhýbá se ani zatracovanému celočernému outfitu. A skvěle jí to v něm sluší. Stačí se zaměřit na pár drobností a věk ani regule nemusí být překážkou v žádné módní výzvě.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 07. 12. 2023 08:00

Čtyřiasedmdesátiletá oscarová herečka Meryl Streep vyvedla na červený koberec před nedávnem všechny své čtyři potomky a při té příležitosti zazářila v áčkových koktejlkách černé barvy splňujících charakter “malých černých”. Ačkoliv jsou celočerné outfity dámám s přibývajícím věkem stylisty spíše nedoporučovány, při pohledu na dokonale šmrncovní sedmdesátnici z řad nejzářnějších hollywoodských hvězd nelze než tuto poučku považovat za příliš svazující. Meryl Streep ji porušila na všech frontách a dobře udělala. Volba outfitu jí nesmírně sluší.

Hvězdná Meryl Streep zářila v "little black dress"

Hrdá maminka vstoupila na červený koberec se všemi svými dětmi, dcerami Mamie Gummer, Grace Gummer a Louisou Jacobson, a také nejstarším synem Henrym v rámci galavečera filmového muzea v kalifornském Los Angeles v lehce rozšířených splývavých šatech ke kolenům, které významněji zdobila jen korálková bordura na rukávech a v délce. Dlouhé rukávy a minimalistický lodičkový výstřih zajistily Meryl Streep dostatek elegantních krycích prvků bez přehnaného odhalování, a také se podepsaly na uhlazenějším a slavnostním stylu jinak velice jednoduchých šatů.

Trojnásobná držitelka Oscara k jednoduchým “malým černým” správně zvolila černé, vhodně průsvitné punčochy a černé lodičky z broušené kůže na nižším podpatku s výraznou špičkou. S outfitem skvěle ladila i saténová kabelka v retro duchu s kovovým zapínáním a nápadné tmavé obroučky brýlí, které k Meryl Streep už několik let neodmyslitelně patří.

Herečku doprovodili všichni její potomci

Jako by se dokonale sladili, i všichni potomci Meryl Streep dorazili na ceremoniál v losangelském filmovém muzeu v černých modelech. Nejmladší dcera Louisa Jacobson jen svou tylovou večerní róbu “vyšperkovala” třpytivými výšivkami. Meryl Streep v průběhu večera z rukou režisérky a herečky Grety Gerwig (Barbie, 2023) převzala ocenění Icon Award. Loni si pro stejnou cenu dorazila další z významných hereckých osobností amerického filmového průmyslu, herečka Julia Roberts (56).

Jak nosit "malé černé" podle hollywoodské star

Jak tedy ve zralém věku vybírat ty správné “malé černé"? Vyhněte se nevhodné délce, pár centimetrů navíc je vždy zárukou úspěchu, minimem je ale délka v úrovni středu kolene. Meryl Streep, přestože nepatří k vysokým ženám, sáhla po šatech v délce lehce pod kolena. Dlouhé rukávy a lodičkový výstřih jsou také skvělým tipem na dobře padnoucí společenské šaty, ve kterých se budete cítit příjemně celý večer. Když jim navíc dodáte slavnostnější vzhled za pomoci vkusné výšivky, kombinace materiálů nebo třpytivých aplikací tón v tónu, nic vám nebude stát v cestě za dokonale vyvedeným elegantním outfitem.

Meryl Streep může být jednoznačně následováníhodným příkladem i při výběru punčochových kalhot a střevíčků. Střídmé, ale elegantní obutí dovede s každým outfitem divy, správně zvolená jemnost (označována jako DEN) punčocháčů je pak v semielegatních i běžně nošených modelech naprostou nutností. A hollywoodské herečce na slavnostním večeru v Los Angeles vše z toho vyšlo na jedničku.

Jak to Meryl Streep s potomky slušelo? A jaké malé černé by mohly slušet třeba vám? Prohlédněte si vše v přiložené fotogalerii.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články