Šála, pončo, přehoz jako super trendy podzimu: V maxi rozměrech jako je nosí Lenny Kravitz i sladěné tón v tónu

Lenny Kravitz a jeho šály
Zdroj: Profimedia/Oficiální materiály prodejce/koláž Lifee
Tón v tónu, aktuální trend podzimních pletenin. (Šál, Anamé, 2 990 Kč)Šála z totožného materiálu jako pulovr, Ideální způsob, jak podpořit vrstvení podzimních úpletů. (COS)Šála, COS, 2490 KčPřechodná období jsou nakloněna lehčím druhům úpletů, vrstveným přes sebe. (Zara)+ 23 fotek+ 24 fotek

Ochlazuje se. Konečně tak do šatníku můžete přidat další hřejivou, hebkou a všeobjímající vrstvu. Plédy, šály a jiné měkoučké doplňky, kterými ovinete tělo, když začne přituhovat, se pomalu dostávají do popředí. A zdaleka nejde jen o obligátní nekonečnou šálu.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 12. 10. 2023 18:00

Klesání teplot letos vítáme s nadšením. Přináší s sebou totiž půvabný podzimní módní prvek, kterým můžete vyšperkovat a prakticky doladit takřka každý outfit. Šála, pléd, pončo, zkrátka heboučký a hřejivý úpletový kousek, ve kterém se ústrky podzimních plískanic snáší o poznání příjemněji.

Šála, pončo, pléd: Sázka na kvalitu materiálu

Sáhnete-li po luxusním kašmíru, merino vlně či alpace, získá ohřívací přehoz ještě další, nepřehlédnutelný rozměr. Kvalitní přírodní materiály totiž nejenže významně lépe zahřejí, navíc si svůj krásný vzhled i neoddiskutovatelné vlastnosti dovedou uchovat po mnoho sezon. Investice se vám tak mnohonásobně vrátí, a to nejen tuto zimu.

Jak tedy vybírat či nosit módní hřejivé přehozy a doplňky v podobě šál a šátků podle nejaktuálnějších návrhářských představ? Zaměřte se na kombinace tón v tónu. Šála, přehoz či pléd jako samostatný prvek z totožného materiálu, který nesou vaše pletené šaty, tunika či kardigan, to je cesta, jak se s vrstvením pletenin popasovat dle nejnovějšího módního diktátu.

Ovinuta do posledního centimetru

Skoro jako by tvořily jeden celek, na první pohled není samostatnost kousků vašeho úpletového outfitu takřka patrná. Nosit je můžete hravě rozevláté –⁠ to když vám počasí nehatí plány studeným větrem a jinými nepříznivými vlivy. Jakmile ale přituhne, klidně si cípy či konce plédu či šály vícenásobně oviňte kolem krku a ramen, množství materiálu v těchto partiích aktuálně razí nadměrnou cestu a nabízí prostor pro opravdu objemné kreace.

Styl podle Lennyho Kravitze

Megalomanské rozměry šály miluje i zpěvák Lenny Kravitz, který si v krátkém videu připomínajícím první podzimní den nasadil šálu vskutku olbřích rozměrů a tak tak, že si ji nepříliš vysoký nestárnoucí krasavec při procházce parkem nepřišlápl, sahala totiž opravdu až ke špičkám bot.

Líbí se vám přístup extravagantního, ale velmi inspirativního zpěváka? Následujte jej. Dlouhá, s třásněmi, tvarovaná, s pruhy. Šála obřích rozměrů je přesně to, co si letos můžete dosyta užít. A zahalit do ní můžete v podstatě jakýkoliv podzimní model. Nosí se přes kožené bundičky typu joker, k oversize kabátům v prodloužené délce i k nadýchaným péřovkám v podobě vest i bund. Omotejte ji, kolikrát chcete, nebo ji jen ležérně přehoďte přes rameno a nechte ji rozehrát svůj příběh při každém vašem pohybu.

Pokud jste doposud chladnější měsíce roku vyhlíželi s despektem a obavami, ať už z chladu či narušení vaší stylové dokonalosti, letos se na výraznější ochlazení jistě těšíte. Měkoučká sbírka ohřívačů všeho druhu je totiž natolik lákavá, že si ji nemůžete nechat za žádných okolností ujít.

V galerii najdete ukázky trendy modelů i návody, jak je stylově nosit.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články