Trendy kabelky pro podzim 2023: Vévodí jim rudá barva, stříbrné odlesky, řetězové prvky a opravdu velká psaníčka

Trendy kabelky pro podzim 2023: Vévodí jim krvavě rudá, stříbrné odlesky a řetězové prvky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Rudá kabelka, Tamaris, 1 799 Kč.Barevné psaníčko, Parfois, 1 110 Kč.Minikabelka s ozdobným řetězem, Reserved, 799 Kč.Stříbrné pouzdrové psaníčko, Zara, 1 199 Kč.+ 29 fotek+ 30 fotek

První podzimní modely trendy kabelek a tašek už míří do obchodů. Víte, jaké styly jim dominují a jak si budou rozumět s tím vaším? Vyberte si ze stěžejních módních kousků pro podzim a zimu 2023 s Lifee.cz.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 26. 08. 2023 09:00

Nadčasové. Jedním slovem se dají snadno shrnout trendy, kterými se ubírá nabídka kabelek, tašek a vůbec všech našich stylových zavazadel pro nadcházející podzim a zimu. Ať už v nich chcete nosit vše, co potřebujete po celý den, nebo si potrpíte na stylové mini kabelky, máte se rozhodně na co těšit. Z nestárnoucích kousků se letos po drobných úpravách stávají zajímavé hity.

Podzimní móda vyhlíží doplňky se stejným nábojem

Jak lze předvídat, styl módních kabelek je úzce propojen s aktuálními módními trendy podzimního oblečení, právě to přece mají ideálně doplňovat. Jednotlivé tipy na nejžádanější modely kabelek pro nadcházející sezonu tak nemohou opomenout rudé tóny, třpytivé povrchy, řetězové detaily a samozřejmě kůži (pravou i v eko kvalitě). Těšíte se, až začnete vybírat?

Variace v rudé

Návrhářská invence zabrouzdala do krvavě rudých vod a nabízí nám záplavu odstínů, tvarů i stylu kabelek a tašek v tomto nepřehlédnutelném odstínu. Ten se již brzy stane také nejnápadnější barvou sezony, nic vám tedy nebrání vyladit své outfity do ruda do poslední nitky. Rudá sluší hladce strohým kabelkám s uchy, drobným modelům s řetízkem přes rameno i nadýchaným zmuchlaným objemným váčkům a maxi psaníčkům, která můžete stylově třímat v dlani.

V řetězech

S jednoduchým vzhledem klasických kabelek dovedou pořádně zahýbat prověřené, ale stále velmi líbivé detaily v podobě řetězů. Vsadila na ně ve své nové kolekci inspirativní ikona Victoria Beckham i renomované značky Louis Vuitton a Loewe, a inspirativní kousky s řetězy jako součástí rukojetí a uch nebo jen v podání zdobných prvků hrají prim na mnoha kolekcích podzimních zavazadel.

Větší než obvykle, přesto tak roztomilé

Chybí vám v klasické výbavě větší psaníčko využitelné jako kabelka pro denní provoz? Máte příležitost to právě napravit. Její návrat v podobě denního modelu, který můžete třímat v podpaží, bude velkolepý a provedení, ve kterém ji pořídit, nekonečně bohatá. Stačí se jen rozhodnout, zda se cítíte na model, který zaměstná minimálně jednu z vašich rukou po většinu dne.

Hranaté tvary a pevná madla

Podobně náročné na nošení, přesto tak elegantní. Další z variant, která si usurpuje jednu z nově dobytých pozic znovu opěvovaného trendu, je klasická kabelka s uchy či horním madlem, nošená v ruce nebo ležérně navléknutá přes předloktí. Sice s ní také budete hůře dobíhat autobus, její styl je ale neoddiskutovatelný. A na konkrétním designu záleží až v druhé řadě. Při výběru ale prahněte po strohých, výrazně pravidelných a ostře řezaných tvarech. Vzpomeňte na ikonické modely značek jako Prada a Dior a nemůžete sáhnout vedle.

Stříbro dobylo první pozici

Dalším z oslnivých stylů, a rozhodně ne jen kvůli své třpytivé barevnosti, budou na podzim modely v dezénu jednoho z drahých kovů. A zdá se, že stříbro tentokrát nestojí na druhém stupínku a atakuje rovnou první příčku oblíbenosti. Kabelky připomínající tekutý kov, štrasem obsypané modely, pouzdrové typy i extravagantní tvary jako koule či lastury patří k nápadnějším druhům a rozhodně o tomto typu tašek či kabelek ještě mnoho uslyšíme.

Hlavní vlnu nových trendů očekávejte v nejbližších týdnech. Než dorazí, vyberte si z modelů, které reprezentují podzimní trendy v přiložené galerii.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články