Hit podzimu: Pletené a mikinové šaty. Volnější skryjí nedostatky, vypasové vytvarují postavu

Hit podzimu: Pletené a mikinové šaty. Volnější skryjí nedostatky, vypasové vytvarují postavu
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Úpletové šaty s vázačkou, B.Young, 1 499 Kč.Jednoduché přiléhavé úpletové šaty, Urban Classics, 679 Kč.Svetrové šaty s rolákem, edc by Esprit, 1 499 Kč.Bodycon šaty se zipem, Sinsay, 179 Kč.+ 31 fotek+ 32 fotek

Sezona šatů nikdy nekončí. Na pár měsíců sice právě opouštíme oblíbené letní modely, ani chladnější období ale není k nejoblíbenějšímu kousku dámského šatníku skoupé. Jedním z druhů, ke kterým se s radostí vždy na podzim vracíme, jsou slušivé a hřejivé úpletové šaty. Variant, jak je nosit podle nejaktuálnějších módních trendů, je i letos opět víc než dost.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková26. 09. 2023 09:00

Přiléhavé, hřejivé, volnočasové, šik. Žádná z módních kolonek není alespoň jednoho kousku úpletových šatů ušetřena. Patří totiž k velmi široké kategorii modelů, které si s drobnými úpravami, ať už při volbě materiálu či střihu, dovedou poradit s každou situací.

Svatá trojice úpletových šatů

Do šatníku tak opět vraťte midi šaty "na tělo" s dlouhými rukávy či rolákem, volnější svetrové šaty s nápadnějším řešením průkrčníku nebo naopak volnějším výstřihem, ty jsou jako stvořené pro složitější vrstvení a angažmá oblíbeného širokého i úzkého pásku.

Pohodlné, ale slušivé oblečení pro volný čas zase směle zastoupí nadčasové mikinové šaty. Ty s kapucí i bez dovedou udělat velkou parádu i mimo pohodlí domova. Stačí je zapojit do stylingu s výraznějšími doplňky nebo je rovnou postavit jako základ ležérnějšího kancelářského outfitu s formálními prvky v podobě doplňků.

Midi nebo maxi, s páskem i bez

Pokud žádné z takových modelů zatím (překvapivě) nevlastníte, je třeba zamyslet se nad výběrem ideálního střihu a typu. Kloníte se spíš k elegantní módě? Nesmí vám chybět šaty rovného, přiléhavého střihu reflektující siluetu v délce ke kolenům a níže. Extravagantnější styling zastoupí maxi šaty, které můžete ležérně přepásat širším páskem, nebo si zakoupit s trendy siluetou přesýpacích hodin a sáhnout po úzkém pásku nošeném v optimální výšce pasu.

Ležérní elegance v podání dlouhé mikiny

Chybět by vám rozhodně neměly ani zmíněné mikinové šaty. Těm se letos dostává více prostoru i mimo volnočasové příležitosti. Stylově je zapojíte i do běžného šatníku pracovního týdne. Nestojí sice v pozicích formálních kombinací, přesto ale najdete jistě příležitost, jak je nosit v kombinaci s úzkými kalhotami a trenčkotem nebo samostatně se silnějšími punčochami a drsnější vysokou obuví. Pod prošívanou vestu či další kousky svrchníků bez rukávů jsou mikinové šaty také jako stvořené.

Pleteným šatům ale není vlastní jen rovná či volná silueta. V nabídce najdete i propracované modely se zvýrazněným pasem, prostorově nápadnějšími rukávy s manžetami a téměř kolovou variantou sukňových partií, které obstojí v každém elegantním stylingu, se sakem, stylovým svrchníkem nebo buklé bluzonem do pasu.

Už máte vybráno? Pokud ne a ještě zvažujete, kterým směrem letos svůj výběr favoritů mezi úplety směrovat, inspirujte se v naší fotogalerii.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články