Takhle vypadají saka pro podzim 2023: Devadesátková oversize i návrat k ženským tvarům

Takhle vypadají saka pro podzim 2023: Devadesátková oversize i návrat k ženským tvarům
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Nadměrné sako, NA-KD, 1 799 Kč.Oversize varianta ve zkrácené verzi, Reserved, 2 599 Kč.Větší, ale skvěle padnoucí, Pull & Bear, 799 Kč.Oversize sako a volnočasový styling, Zara, 1 999 Kč.+ 24 fotek+ 25 fotek

Slušivé, nadčasové a jednoznačně nepostradatelné. Sako, pevná součást dámských šatníků, stejně jako těch pánských, nezná slabou sezonu. Jen si vybrat to pravé pro váš styl, typ postavy i aktuální módní směr.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 05. 09. 2023 09:00

Pohodlím, které nám v posledních letech přirostlo k srdci, oplývá typ oděvu, jehož první velkou vlnu přinesly tolik letos připomínané “devadesátky.” Sako v oversize siluetě, na které nedáme dopustit, ale pro letošní podzim rozhodně nezůstane v našich šatnících osamoceno. Doplnit jej musíte také perfektně padnoucími blejzry s výrazným pasem nebo zkrácenými typy sak připomínajícími trenčkot či bluzon. Jedině s nimi tak bude vaše podzimní výbava trendy střihů kompletní.

Nadměrné tvary neztrácí dech

Posviťme si ale na jednotlivé trendy střihy. Devadesátková vlna rozhodně neztrácí na síle, s ní tedy nelze opomíjet ani nadměrně střižená saka s výraznými rameny a hranatou siluetou, kterým sluší jak nosit je rozháraně rozevřená, tak dodat jim potřebný tvar spoutáním v pase. V obou případech jsou perfektním svrchním oděvem pro přechodné období, kromě blůzky či topu totiž pod ně pohodlně vměstnáte také stylový pulovr, rolák nebo jinou vaši oblíbenou pleteninu.

Klíčem takto sestaveného outfitu je ale výběr perfektně padnoucího saka. Přestože se nosí nadměrně vyplněná ramena, je velmi důležité, aby vám právě v těchto partiích sako perfektně sedělo. Pak už je hra se siluetou snadná a vždy dopadne perfektně.

Dokonalý look dodáte modelům s nadměrnými saky především kombinacemi s přiléhavými, jednoduchými kousky, vzájemně se tak podpoří ve své jednoduché jedinečnosti.

Éra zkracování s podzimem rozhodně nekončí

Boxy styl saka typický pro oversize kousky sluší i minimalizovaným modelům, zkráceným sakům typu trenčkotu či bundy a sází na svou hranatost také při kouzlení s outfity. Nebojte se prodloužených horních dílů nebo úpletových šatů v midi délce, skvěle ale souzní i s širokými nohavicemi kalhot do pasu a přiléhavým horním dílem či jednoduchou košilí či blůzou. Jejich charakter inklinuje k extravaganci, šetřete proto při výběru zdobnostmi a jděte po minimalismu. Co nezískáte základní sestavou stylingu, můžete dohnat výrazně vybarvenými či tvarovanými doplňky, kabelkou, objemným plédem, pokrývkou hlavy či masivní obuví.

Dokonalé křivky, dokonalý střih

Samostatnou kapitolou ale letos jsou a jistě i dlouho budou ryze ženské střihy blejzrů vypasovaných do extrémní siluety připomínající přesýpací hodiny. Ta ostatně bude kralovat střihovým kreacím v mnoha jiných ohledech, sexy tvary jsou totiž opět v kurzu. A u saka to platí do té míry, že si může dovolit vykouzlit z partií v délce doslova peplum efekt. Přestřižená silueta s výraznými boky přilne k modelům s jednoduchými liniemi, sofistikovaný kancelářský vzhled podtrhnou pouzdrové sukně či kalhoty s cigaretovými nohavicemi, odlehčený casual look zase snadno vykouzlíte s baggy džínami nebo vyloženě prostornými střihy sukní. Někdy je třeba sáhnout po extrémech a maximálně si tak užít aktuální líbivý hit.

Sako, které zrovna potřebujete, třeba najdete mezi inspirativními modely v naší fotogalerii. Zalistujte si.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články