Padesát odstínů nestačí: Šedivá je trendem podzimu, do šatníku zařaďte plášť v barvě betonu i ocelové odstíny úpletů

Šedé odstíny vládnou stylu na podzim 2023: Trendy bude plášť v barvě betonu i ocelové odstíny úpletů
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Vesta, Mango, 1 299 KčTop, Lindex, 899 KčKardigan, Massimo Dutti, 3 999 KčPulovr, Lindex, 1 299 Kč+ 25 fotek+ 26 fotek

Padesát je rozhodně málo. Odstínů šedé, které budou brázdit podzimní ulice, je jistě ještě o pár víc. Inspirace ocelí, betonem nebo barvou podzimní mlhy konkuruje pestrým a výrazným tónům sezony i přes svou “nudnou” a nezáživnou pověst. Naopak, šedá móda se rozhodla doslova ovládnout podzim ještě dřív, než dorazí typické sychravé počasí.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková23. 09. 2023 09:00

Provází ji mnoho nelichotivých přídomků. Přesto ale patří k nejoblíbenějším barvám, ke kterým se s železnou pravidelností vracíme v každé sezoně. Ba naopak, v našich šatnících často kotví stále – v podobě nestárnoucích a nadčasových kousků, které není třeba vyřazovat, ať už se právě nosí cokoliv.

Nudná? Ani náhodou!

Co ale šedivé tóny v letošním provedení spojuje, to je hebkost, měkkost a nadýchanost materiálů a střihů, které obsadila. Vévodí trendům v podobě nadýchaných svetříků všech délek i tvarů, vměstnala se mezi módní odstíny huňatých i uhlazených plášťů, kde stojí na stejně lukrativní pozici jako letos hojně opěvované černé modely.

Stále oblíbené jsou i úpletové elegantní sety či tzv. teplákovky, tedy sady pohodlných kalhot a mikin, ke kterým šedá paleta také neodmyslitelně patří. Letos se nemusíte bát je rozdělit a pohrát si s elegantními kombinacemi, kdy může šedivou mikinu nahradit sofistikovanější pletenina, a nebo se pustit i do složitějšího vrstvení, třeba s některým ze stylových kabátů.

Rozdělit a využít, "teplákovka" míří z gauče do kanceláře

Také spodní díl – pohodlné kalhoty s tkaničkou v pase, s náplety i bez (to když se rozhodnete zvolit variantu “wide leg", tedy tu s širokánskými nohavicemi), umí samostatně zazářit, i když nehýří barvami ani elegantním střihem. Modely s širokými nohavicemi se skvěle etablují mezi stylovými semi elegantními outfity a mohou se stát součástí běžného denního šatníku určeného k nošení dál než do pohodlných odpočinkových pozic na pohovce.

Podzimní šedivé nutnosti

Který šedý kousek tedy v obchodech rozhodně nepřehlédnout? Začněte skvěle padnoucím podzimním pláštěm v šedivé škále. Jeho pořízením získáte kvalitní a nestárnoucí dílek do dokonalé skládačky šatníku pro přechodná roční období. Další módní nutností je aktuálně úpletový set s midi sukní či širokými kalhotami a pohodlným pulovrem či topem. Šedivé odstíny se skvěle kombinují s dalšími doplňky, kterým letos barevnost rozhodně neschází.

Rozšířit můžete i své původně volnočasové módní portfolio. Zkuste šedivou mikinu s kapucí, se zipem či oblékanou přes hlavu. Ta se může totiž právě teď také stát kouskem, který ze sportovní a odpočinkové zóny putuje mezi klasické denní oděvy a právě kombinace s pleteninami a vrstvení s elegantním pláštěm patří k jasným stylingovým inspiracím současnosti.

Inspirativní šedivé kousky pro aktuální podzimní sezonu najdete v přiložené fotogalerii.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články