Trendy variace v černo-bílé: Podzimní módní diktát velí obléci proužky. Nosí se všemi směry a v jakémkoliv pojetí

Trend podzimu 2023: Černo-bílé proužky zdobí sukně, topy i maxišaty. Nosí se všemi směry a v jakémkoliv pojetí
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Crop top. Urban Classics, 390 KčTričko. Reserved, 199 KčSvetr se šněrováním. Pull&Bear, 699 KčDlouhá vesta s proužkem. Zara, 1 199 Kč+ 28 fotek+ 29 fotek

Proužky v klasické černo-bílé barevné škále na nás mávají z mnoha módních kousků v obchodech a nastávající podzim hlásá jejich masivní návrat mezi mega trendy. Těšíte se?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 16. 08. 2023 08:00

Začalo to v létě. Konkrétně třeba ikonickými plavkami, které se mihly ve filmu Barbie. Jejich zhmotnění v obchodech zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku. Jen u sexy jednodílných plavek to ale rozhodně nezůstane.

Stydlivá barevnost je překvapivě poutavou podívanou

Jejich symbióza je lety prověřenou klasikou a nabízí opravdu široké možnosti, jak tuto grafickou sestavu linií ve dvou základních barvách uchopit. Nabízí se směr, kterým jsou loženy, šířka proužků, preferování přímých či psychedelicky pokřivených prvků i vzájemné kombinace všech možných variant.

Přehlídkové kreace z předpodzimních kolekcí disponují mnoha černo-bílými prvky a proužky patří k těm nejvýraznějším. Chanel je zakomponoval do klasického buklé či jiných strukturálních materiálů, Dior jimi doplňuje svůj systematicky strohý aktuální look, v Gucci naopak sáhli po impozantním pojetí z kožešiny. Na nás ale je nosit pruhy v jejich tradiční a minimalistické podobě.

Hra s křivkami, to je devíza i hendikep proužků

Pruhům je přisuzována kouzelná moc v tvorbě dokonalých křivek. To, jakým směrem se ubírají, jak široké zvolíte či jejich diagonální položení totiž opravdu dovede s našimi křivkami patřičně opticky zahýbat. Neplatí ale, že by se jim některé z nás měly vyhýbat. Sluší naprosto všem, jen si je třeba najít optimální variantu a dosyta využít její tvarující i poutavý potenciál. Co totiž nelze pruhům odepřít za žádných okolností, to je jejich schopnost přilákat pohledy. Skoro jako hypnotizující spirály, tak magneticky působí pruhované oděvy na své okolí.

Prototyp univerzálního trendu pro každou postavu

A jak si s nimi poradit podle nejnovějších trendů? Nosí se ve všech podobách a úpravách. Od tenounkých linií po masivní pruhy, shora dolů i zleva doprava, diagonálně i s rozvířenými vlnitými tvary. Zdobí sukně, topy i maxišaty a zatočí s nudou podzimní šedi po svém - v neutrální barevnosti, přesto bez možnosti je minout pohledem.

V galerii můžete načerpat inspiraci pro trendy černo-bílé nákupy.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články