Nejuniverzálnější módní kousek na podzim: Bunda typu bomber. Pastelové, kožené, i o číslo větší pro dokonalé vrstvení

Nejuniverzálnější módní kousek na podzim: Bunda typu bomber. Pastelové, kožené, i o číslo větší pro dokonalé vrstvení
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Bomber z broušené kůže, Marc 'O Polo, 5 499 Kč.Vlněný bomber, Stradivarius, 999 Kč.Džínový crop bomber, Zara, 1 399 Kč.Strukturovaný bomber, Zara, 1 199 Kč.+ 24 fotek+ 25 fotek

Patří k nejnadčasovějším střihům. Nesou si ryze maskulinní minulost, s drobnými úpravami ale patří k nejněžnějším ženským svrchníkům. Bombery jsme oprášili už na jaře a podzimní trendy jsou k nim stejně tak štědré.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 07. 09. 2023 18:00

Je všeobecně známo, že pochází z armádní bundy určené pilotům. V ženské garderobě ale pevně zakotvila před mnoha desetiletími. S velkou pompou se vrátila na nejvyšší příčky oblíbenosti s tolik opěvovanou módní kolekcí Rafa Simonse pro slavný dům Dior na začátku druhé dekády 21. století. A stejně neohroženě míří do povědomí všech módních znalců právě teď. Bunda střihu bomber.

Klasika i netradiční materiály, vše je ve hře

Tentokrát nepůjde jen o původní typ z broušené kůže s hřejivým beránkem v podšívce. Stylová škála aktuálních modelů bomberu inklinuje k nejryzejším ženským prvkům, sluší mu háčkované materiály, džínovina, satén i jemná kůže. A stejně variabilně jsou pojaty i rozměry stylové stálice. Nosit se bude v nadměrných velikostech i jako minimalizovaná crop varianta, kterou oceníte v kombinaci s přiléhavými šaty nebo na výsluní se vracejícími bokovkami.

Trendy vede varianta z jemné kůže

Dokonalým podzimním kouskům ale jednoznačně vévodí elegantní varianta bomberu z jemné kůže. Tradiční oříškově hnědé elegantní provedení bundy s límcem i bez skvěle zafunguje s podzimními barvami –⁠ tmavě modrou v podání neprané džínoviny, lahvově zelenými tóny pletenin i pulovrů a výsledek nemůže překvapit jinak, než příjemně. Navíc, když vyberete o číslo větší velikost, disponujete rázem prostorem i pro hřejivější vrstvení a lehčí bundu z kůže si užijete i v chladnějších obdobích.

Saténové pastelky

Romantizující varianty bomberů v podání lesklého saténu či jiných hladkých a zářivých materiálů inklinují k neutuchajícímu stylu Barbiecore, na maximum je tak využijete především v pastelových barevných tónech nebo v jednoduchých odstínech drahých kovů či něžné béžové. Právě takové modely by měly být součástí standardního šatníku, umí si snadno osvojit mnoho stylů, a ať už jsou v oversize optice či šetří materiálem ve zkrácených variantách, sluší jednoduchým šatům, hladce střiženým rovným sukním a základním topům stejně jako pulovrům s rolákem.

Denimu nikdy neříkejte ne

Džínový bomber patří k nejnovějším inovacím tohoto střihu, kterými doplníte neutuchající vlnu obliby nestárnoucího denimu. Kompletní džínové outfity stále patří k nejvýraznějším trendovým prvkům vyzdvihovaným nejen módními odborníky. A s příchodem podzimní sezony jejich obliba rozhodně nekončí. Různě barevný denim, patchworkové skládačky i kombinace s dalšími materiály z šatníku proto zatím určitě nevyřazujte.

Módní bundy typu bomber v mnoha provedeních odpovídajících aktuálním trendům najdete v přiložené fotogalerii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články