21 věcí, kterými prudíte ostatní v posilovně

Titěrné oblečení si nechte pro svého partnera. Ať už jste hubení, nebo tlustí.
Zdroj: Spanish.fansshare.com

Zpocené ponožky na sdílené lavičce, zvukové projevy či rozrazení dveří uprostřed jógové meditace. Ztrácíte při tréninku nervy? Není divu, etiketa cvičení v posilovně či studiu je stále řadě lidí jedno. Jsme ale pořád lidé a ne zvěř. Těchto 21 bodů byste měli znát nazpaměť. Jinak čekejte pomstu...

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 29. 04. 2016 13:08

V posilovně

Toraustad.com

Respektujte sluchátka

Sluchátka jsou vynikajícím prostředkem na odříznutí se od světa. Ti, co chodí do posilovny, to dobře vědí. Lépe se koncentrují a nechtějí být rušeni. I když máte v rukávu nejčerstvější klepy, buďte ohleduplní a počkejte s nimi na konec tréninku.

Otřete stroje

Jste vyřízení, chápeme. Představte si ale, že sáhnete po činkách a ruce vám v okamžiku lepí. O zápachu nemluvě… Po cvičení vždy použitý stroj otřete.

Ukliďte po sobě

Vrátit činky, medicimbaly a další náčiní na svá místa je slušnost. A základ pro to, aby vás příště kolegové uvítali aspoň s neutrální tváří. Umístěním pomůcek tam, kam patří, navíc spálíte další kalorie!

Zrcadlo, zrcadlo, pověz… ale až za chvilku

Počkejte s aplikací rtěnky či s grimasami bohyně do šatny. Zrcadla v posilovně slouží ke správnému provedení pozice či chvatu… jehož terčem se můžete stát, pokud budete bránit ve výhledu. Doporučujeme neprudit.

Na místa!

Každé fitness centrum je rozděleno do sekcí podle druhů tréninků. Za holubičky v boxerské místnosti vás nikdo nepochválí. Že jste vedle, ostatně možná pocítíte na vlastní kůži…

Nebuďte držgrešle

Zaplatili jste si vstup na hodinu, a tak jste pánem. Ne, ne a ne. Každé centrum disponuje omezeným počtem strojů. Vycházejte vstříc svým kolegům. Příště se to může hodit vám.

Nedopusťte zemětřesení

Každá posilovna má svůj návštěvní řád či etiketu, které před první návštěvou určitě prozkoumejte. Už jen selský rozum vám ale jistě napoví, že prásknutí s náčiním o zem či nadměrné zvukové projevy nikoho neohromí. Jasně, Šarapovová se hekáním na tenisovém kurtu proslavila. Ale je to přece jen jiná liga.

***

V kardio zóně

Shape.com

Ať to sedí!

Odvaha překročit práh fitka se cení. O to víc, když máte desítky kil, které toužíte nechat zmizet. Zvolte oblečení, které sedí a drží. Zvlášť na pevné podprsence si dejte záležet. A odolejte svlečení trika či titěrnému cvičebnímu úboru. Ať už jste hubení, nebo tlustí. Mohli byste tím rozptylovat okolí od podání co nejlepšího výkonu.

Mějte prostor

Funění do zad ani cizí kapičky potu nejsou nic žádoucího. Pokud to jde, držte si od kolegů odstup. Cvičení tak bude pro příjemnější pro všechny.

Buďte mobilní bez mobilu

Chatování při chůzi (nedejbože běhu) na běžícím pásu je rychlá cesta k tomu, abyste si natloukli ústa. Nevíte-li, co máme na mysli, mrkněte na reklamu na Apple Music s Taylor Swift níže. V mžiku pochopíte.

Jděte rovně

Kaskadérské kousky na běžícím pásu stranou. Ještě jednou – nezkoušejte je. Taylor Swift to zkusila za vás. A nedopadlo to zrovna hvězdně.

Neplivejte!

Muži, i když jste na to zvyklí při fotbalu či basketbalu, posilovna, to je jiná. Dalších připomínek snad netřeba.

Neurčujte hranice

Položení ručníku na stroj jako rezervace je dětinské a sobecké. Zvlášť pokud se k náčiní dostanete za půl hodiny, až si s kolegyní řeknete všechny novinky z víkendu.

***

Ve studiu

HuffingtonPost.com

Buďte dochvilní

S „akademickou čtvrthodinkou“ jako důvodem tolerance zpoždění třeba na lekcích jógy nepochodíte. Většina hodin začíná relaxačním dýcháním, při kterém je třeba absolutní klid a koncentrace. Rozrazením dveří nejenže všechny polekáte, ale zaručeně si je i znepřátelíte. Dorazte vždy z rezervní pětiminutovkou.

Nechte sobě i kolegům prostor

Stejně jako v prostředcích hromadné dopravy je každý nadbytečný dotek nežádoucí. Zkuste si ještě před lekcí pozice, které jsou nejnáročnější na prostor.

Jděte s proudem

Při některých sportech je energie skupiny klíčová. Zatněte zuby a zkuste dokončit poslední minutu aerobiku s ostatními. Tělo i posílená mysl se vám odvděčí.

cedfa24c352300ff0b552674e33194e3

ced48bfce6c600f4379fa61ba714094f

Nechte partnery doma

I když vám může přijít romantické, že vás partner doprovodil do studia, ostatním to tak připadat nemusí. Zvlášť pokud jde o cvičení typu pole dancing, tedy tance u tyče. Ujasněte si s kolegyněmi předem, že jim mužská přítomnost nebude vadit.

Buďte milí

Nebo alespoň neutrální. Jasně, po náročném pracovním dni vám nemusí být do smíchu a čekáte, že negativní energie odezní po tréninku. Respektujte ostatní účastníky. Pro ně může být cvičení výzva, ke které se odhodlávali měsíce. Bylo by nefér je od jejich cílů odrazovat vaší protivností.

***

V šatně

Hygiena v první řadě

Pot nebo zapařené ponožky ještě nikdy nikomu nevoněly. První kroky po tréninku by tak měly směřovat do sprch.

Intimnosti v soukromí

I když zumbu navštěvují jen ženy, výměna menstruační vložky je před zraky účastnic prostě tabu. To samé platí pro úpravu pinzetou nebo čištění zubů dentální nití.

Sbalte si saky paky co nejdřív

Dvě odkládací lavičky ve sprchách pro deset žen je s přihlédnutím k jejich potřebám žalostně málo. Buďte skromné a udržujte všechny věci v jedné tašce. Nebo alespoň v taškách obecně. O použitých teniskách či spodním prádle na sdílené židli nemluvě.

Mohlo by vás zajímat:

Zdroj: Greatist

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články