Vyzkoušejte staronovou drogu ze spižírny, která vás nadopuje energií

Kakao hravě strčí do kapsy alkohol i klasické drogy jako extáze.
Zdroj: Greenblender.com

Taneční kluby po celé západní Evropě dobývá droga, jež umožní uživatelům řádit na parketu klidně celou noc. Zapomeňte na extázi nebo LSD. Přichází…

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 26. května 2016

… kakao! Věřte nebo ne, ale zdánlivě obyčejný kakaový prášek začíná představovat vážnou konkurenci pro alkohol i klasické drogy jako extáze. Belgická čokoládovna Dominique Persoone dokonce uvedla na trh speciální zařízení pro jeho šňupání!

Kakao ze svých konzumentů dokáže v mžiku udělat běsnící králíčky Energizer. Žádný taneční krok vám už nebude připadat obtížný, žádná skladba pro vás už nebude příliš dlouhá. 

Surový, panenský kakaovník je mnohem silnější, než si možná myslíte. Po konzumaci nejprve zaplaví krevní oběh endorfiny, což vyvolá pocit štěstí a euforie. Následuje vlna hořčíku, která uvolní svaly. Za zmínku stojí také skutečnost, že kakao díky vysokému obsahu flavanolů příznivě ovlivňuje mozek a krevní oběh.

Tím výčet jeho výhod nekončí. Kakao – na rozdíl od výše zmíněného alkoholu a drog – vjemy spíše „zesiluje“, než tlumí. Jeho účinky na náladu jsou „jemnější“, nemají negativní dopad na vnímání reality.

Mohlo by vás zajímat:

Je libo smoothie s arašídovým máslem nebo spirulinou?
Mohlo by Vás zajímat:

Lahodné smoothie namísto energy nápoje. Nadopujte se vitaminy a energií od zahraničních foodblogerů!

Zdroj: Ozy

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články