I obyčejný párek může vypadat neodolatelně. 12 neotřelých způsobů, jak luxusně naservírovat základní potraviny

Sjeďte myší dolů a získejte inspiraci pro 12 rychlých a levných pochoutek!
Zdroj: Brightside.me

Pečení a vaření na dřeň – i tak by se mohl tento článek jmenovat. Představíme vám v něm 12 originálních způsobů, jak připravit základní potraviny jako pán!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 29. 07. 2016 09:47

1. Brambory

Krájet brambory na kousky je časově neefektivní a ani tak perfektní porcování jako toto: celé brambory nakrojte příčně na tenké plátky, ale tak, aby brambory zůstaly vcelku (viz obrázek). Vyplňte mezery mezi plátky slaninou, libovolnou omáčkou, sýrem nebo jakýmkoliv jiným produktem dle libosti. A šup s nimi do trouby! Plněné brambory jsou rychlou a levnou večeří pro celou rodinu.

Brightside.me

Brightside.me

Brightside.me

Brightside.me

Brightside.me

Brightside.me

2. Párky

Večeře chudých – tak se někdy párky nazývají. Ať už to tak je, nebo ne, ty z kvalitního masa mohou být mimořádně chutné. Teď už jen zapracovat na jejich vzhledu. Ještě než je opečete na pánvičce, spirálovitě je podélně rozřízněte. Nikdo neodolá.

Brightside.me

3. Chléb

Bochník a krajíc jsou tandemem odjakživa. Tedy jen doposud. Až přijdete na tento způsob porcování, nebudete si ho moct vynachválit v momentech, kdy na královskou večeři nezbyde čas. Nakrojte ze shora bochník na kostičky (spodní část musí zůstat vcelku, aby se nerozpadl), „vycpěte“ ho plátky sýra a bylinkami nebo kořením a zapečte v troubě.

Brightside.me

Brightside.me

4. Vafle

Křehké prolamované těsto, čerstvé ovoce a kopec šlehačky – k vaflím se nikdo nemusí přemlouvat. Vaflovač ale nemusíte používat pouze k tvorbě dezertu, který nese ve svém názvu. Slouží také jako skvělý zapékač pizzy….

Brightside.me

5. … anebo bramboráků!

Nebudou tak přetékat tukem a hosty jejich vzhledem uhranete.

Brightside.me

6. Led

Nalámejte lahodné sušenky (ideální jsou Oreo) do formičky na led a zalijte je mlékem. Nechte je zmrazit. Když přijde chuť na něco sladkého, ale osvěžujícího, pospíchejte k mrazáku – čeká v něm bleskurychlá první pomoc!

Brightside.me

7. Salám/sýr

Pokud vám není jedno, za co utrácíte peníze, určitě nebudete patřit ani mezi lhostejné hospodyňky. Vyhazovat jídlo vám bude škoda. Tento trik, jak naskládat sýr nebo salám na toustový chléb, vás nepřestane fascinovat.

Brightside.me

8. Listové těsto

Listové těsto neumí perfektně schovat jen nastrouhaná jablka. Jen si představte, že se zakousnete do křehkého těsta a vaše zuby projíždí nutellou a maršmelouny… Mžitky před očima? Tak pospíchejte do obchodu pro všechny ingredience! Listové těsto nakrájejte na čtverečky, uprostřed každého rozetřete nutellu a přidejte pokrájené maršmelouny. Sladká svačinka je na stole!

Brightside.me

Brightside.me

9. Špagety/klobása

Tento recept nás odrovnal. Je tak směšně jednoduchý, chutný a nesmírně zábavný. Recept snad nemusíme rozvádět – fotka řekne vše potřebné.

Brightside.me

Brightside.me

10. Plněné pečivo

Křupavý, sladký pletenec si můžete jednoduše vytvořit doma. Čtvereček těsta pokrájejte na protilehlých stranách na silnější „třásně“. Mezi ně vetřete džem, nutellu, povidla… cokoliv, na co budete mít chuť. Vezměte protilehlé „třásně“ a přeložte je přes sebe šikmo dolů. Voilá!

Brightside.me

11. Lívanečky

Tuto sladkou snídani si zamilují hlavně děti. Napíchejte na mini lívanečky tyčky od lízátek a upečte je na nepřilnavém povrchu. Pokapejte je sirupem nebo medem a hodujte, dokud neprask… nebudete mít dost.

Brightside.me

12. Ovesná kaše

Zapomeňte na tu v mističce s ovocem. Smíchejte ovesnou kaši s vejcem, do této směsi ponořte krajíc chleba a osmažte. Delikátní!

Brightside.me

Zdroj: Bright Side

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články