Fit a krásnátestovánísoutěže

Malá jsou kvalitnější a ta čerstvá jdou hned ke dnu: Jak vybrat a skladovat vejce

Malá jsou kvalitnější a ta čerstvá jdou hned ke dnu: Jak vybrat a skladovat vejce
Zdroj: Pixabay.com
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Blíží se Velikonoce a s nimi větší spotřeba vajec. I když jsou vejce ve většině domácností oblíbená, navíc obsahují prospěšné látky, a to zejména bílkoviny, takže z lednice mizí rychle, měli bychom se naučit je správně skladovat. Věděli jste například, že kromě čerstvých vajec se dají uchovat i ta vařená?

Jana Jánská 4. dubna 2020

V průměru sní každý Čech denně jedno vejce. Kromě již zmíněných bílkovin obsah této důležité potraviny tvoří minerální látky, tuky, trocha sacharidů a ze dvou třetin voda. Jelikož se jedná o čerstvý produkt, měli bychom být při jejich výběru obezřetní. Na co všechno si tedy dát pozor:

Kód na vejci

Kódy na obalu vajec a jejich skořápce nejsou jedna a ta samá informace. Každý z nich totiž říká něco jiného. Zkratka CZ na obalu znamená, že byla vejce balena a tříděna u nás. Původ vajec je uveden v kódu přímo na vejci. Tato informace by měla být vysvětlena i na balení, často na vnitřní straně víčka. Razítko s kódem na vejci také prozradí informace o podmínkách chovu nosnic. „V České republice máme chovy velmi přísně kontrolovány. Vajec tuzemské produkce se netýkala žádná negativní kauza – třeba aféra se salmonelou a fipronilem – jako např. u vajec z Polska nebo Nizozemska. Proto preferujme vejce od českých chovatelů, která jsou zárukou kvality,“ říká Ing. Gabriela Dlouhá, Ph.D., předsedkyně představenstva Českomoravské drůbežářské unie.

Vejce skladujte špičkou dolů

Ideální prostředí pro vejce je teplota 5–8 °C. Také je nevystavujte prudkým teplotním změnám, při kterých dochází k možnosti tvorby plísní. Kvůli kolísající teplotě nenechávejte vejce v boxu dvířek lednice. Ukládejte je špičkou dolů, kde se nachází póry, kterými přijímají kyslík. Vejce rozhodně neomývejte, abyste neodstranili jeho ochranný obal.

Jarní bylinky: Proč je pěstovat a jak s nimi zacházet v kuchyni
Mohlo by Vás zajímat:

Jarní bylinky: Proč je pěstovat a jak s nimi zacházet v kuchyni

Čerstvé vejce jde ke dnu

Platí jednoduchá rovnice. Čím je vejce starší, tím je bílek nižší a řidší. V takovém případě nejde příliš oddělit žloutek od bílku. Jak je vejce staré, napoví jednoduchý pokus. Vhoďte ho do hrnce s vodou. Když klesne ke dnu, je čerstvé. Jestliže ale plave, raději ho nejezte.

Uvařením prodloužíte trvanlivost

U čerstvých vajec najdete minimální trvanlivost uvedenou na obalu. Jedná se o 28 dní od snášky. Jak dlouho ale lze nechat uvařené vejce v lednici, aby se nezkazilo? „Pokud jste si vejce vařili doma, vydrží v lednici přibližně týden. Nicméně v obchodech se můžeme setkat s barvenými vejci tuzemské produkce, s tzv. šelakovanými vejci. Z důvodu prodloužení trvanlivosti, která je delší než měsíc, se na ně nanáší speciální pryskyřice, jež zaplní póry skořápky a zamezí přístupu vzduchu. Vařená loupaná vejce se také uchovávají v ochranném nálevu nebo balí do ochranné atmosféry,“ vysvětluje Gabriela Dlouhá.

Tmavší žloutek znamená vyšší kvalitu?

Říká se, že poctivá domácí vejce mají sytě oranžové žloutky. Na rozdíl od těch z obchodu, která jsou bledě žlutá. Odstín žloutku se odvíjí od složení krmiva. Vejce od domácích slepic je mají vždy sytě zbarvený díky volné pastvě a s ní související výživě. Dnes už ale mají pěkné oranžové žloutky i vejce z obchodu, a to díky krmné směsi obsahující kukuřici.

Rychlé večeře ze zásob: Jak připravit skvělé jídlo za pár minut
Mohlo by Vás zajímat:

Rychlé večeře ze zásob: Jak připravit skvělé jídlo za pár minut

Snáší těžší slepice větší vejce?

Velikost vajec je závislá na stáří slepice. Její první vejce jsou nejmenší. Podle chovatelů bývají nejkvalitnější, proto si na nich více pochutnáte a také získáte více živin. Udělejte si je třeba k snídani. Do těsta si ale klidně kupte ta velká. Často se lidé domnívají, že ve větším vejci najdou větší žloutek. Není tomu tak, protože s velikostí vejce obvykle roste i obsah bílku.

Znáte chytré či IQ vejce?

Na rozdíl od klasických vajec jsou IQ vejce obohacená o významné nutriční složky. Řadí se proto k takzvaným funkčním potravinám. Je v nich více jódu, protože se nosnicím přidává do krmiva mořská řasa. V obchodech se můžete setkat i s termínem cereální vejce. To znamená, že krmná směs pro slepice obsahuje kombinaci pšenice, kukuřice a ječmenu. Obsah kukuřice zvyšuje obsah xantofylů ve žloutku a pozitivně ovlivňuje jeho barvu.

RECEPTY, VE KTERÝCH ROZHODNĚ NESMÍ CHYBĚT VEJCE, NAJDETE V GALERII:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu