Letní hit: Večeře pro celou rodinu hotové do deseti minut

18. července 2019
Instagram
Instagram

Je horko, vy se zase vracíte z práce a už dopředu se bojíte toho, že následující hodinu strávíte u plotny. S našimi tipy na večeře do deseti minut tomu už tak být nemusí, vlastně si ani nevšimnete, že jste kuchyní proběhli.

Vajíčka, kuskus, zelenina, ryby a spousta dalších výborných jídel může být hotová do deseti minut. Stačí si jen dobře připravit ingredience a lahodná večeře je na stole bez námahy a za pár minut.

Zeleninová omeleta

Teplá rychlá večeře během pár minut se dá vykouzlit s pomocí vajec. Zapomeňte ale na nudná míchaná vejce a vytvořte si výbornou pestrobarevnou omeletu.

K její přípravě použijte cibulku a barevné papriky, ty zlehka opečte na pánvi. Do rozšlehaných vajec vmíchejte hrstku nastrouhaného sýru a vše nalijte rovnoměrně na pánev se zeleninou. Hotovou omeletu dozdobte čerstvými rajčátky a jarní cibulkou nebo pažitkou.

Tuňákové chleby

Nemáte čas připravovat tuňákovou pomazánku? Zkuste si tedy na chléb namazat žervé a až na něj naservírovat tuňáka. Nezapomeňte na čerstvá rajčátka a pepř. Pečivo si můžete dopřát při hlídání linie k večeři, ale v menším množství a v celozrnné variantě.

Šunková tortilla

Na pánvi nechte rozehřát tortillu, na tu dejte opečenou zeleninu, šunku a vše posypte sýrem. Zakryjte směs druhou tortillou a po chvíli vše na pánvi otočte, aby se i druhá tortilla opekla a sýr se uvnitř rozpustil.

Salát Caprese

Takovou klasickou „itálii“ si můžete udělat doma už několikrát týdně. Stačí z lednice vytáhnout mozzarellu a naservírovat ji spolu s rajčátky a čerstvou bazalkou. Nezapomeňte pokrm zakápnout kvalitním olivovým olejem a podávejte s opečeným celozrnným toastem.

Kuskus se zeleninou

Kuskus je velice vděčná příloha, jelikož ho stačí pouze zalít horkou vodou. Kombinovat ho lze téměř s čímkoli. Vyzkoušejte variaci podobnou ratatouille. Opečte si na olivovém oleji cuketu, lilek, papriku, nakonec přidejte rajčata a směs chvíli poduste.

NA LETNÍ RECEPTY SE PODÍVEJTE V GALERII:

Zavří­t reklamu