Sladký zabiják jménem cukr. Dá se považovat za drogu, která ničí naše těla. Proč je tak nebezpečný?

17. května 2018 Lucie Trávníčková
pixabay
pixabay

Cukr vládne světem. Je obsažen snad ve všem a nemálo lidí je na něm závislých. Cukr způsobuje obezitu a má negativní vliv na naše zdraví. Proč je tato velmi oblíbená droga tak moc škodlivá a co v našem těle tak moc škodlivého provádí?

Jak to bylo v minulosti?

V dřívějších dobách lidé neznali cukr tak, jak ho známe dnes. Krystalický cukr neexistoval a do těla lidí se dostával především v ovoci. Ovoce se nedalo jíst celoročně. Do těla našich předků se cukr dostával nepravidelně a v malých dávkách. Dnes, díky pokročilé vědě, tvoříme a vyrábíme cukr jako na běžícím pásu, a tak k němu máme neomezený přístup. Lidé denně zkonzumují až o 500 kalorií víc než obvykle. A vše je pouze vinou přidaného cukru. Za posledních padesát let se výroba a poptávka po cukru ztrojnásobila. Cukr rozhodně není neškodný v malém množství.

Cukr dnes

Cukr je metlou lidstva. Zemím, které přijaly západní způsob stravy, začala stoupat obezita obyvatel a onemocnění s ní související. Dnes na světě žije o 30 % více obézních lidí než lidí, kteří jsou podvyživení. Na cukru je totiž zákeřné to, že ho jíme, aniž bychom si to sami uvědomovali. Cukr se objevuje i v potravinách, do kterých byste to vůbec neřekli. Najít ho můžeme například v pečivu, bramborových lupíncích, alkoholu a podobně.

Proč je nebezpečný?

Nebezpečí cukru netkví v obezitě. Cukr má velký vliv na nemoci srdce a na rakovinu. Když jste obézní, ale jíte zdravě, můžete se dožít mnohem vyššího věku, než hubený člověk, který denně konzumuje sladké. I hubeného a štíhlého člověka může postihnout cukrovka, hypertenze nebo onemocnění jater. Všechny tyto nemoci mají spojitost s cukrem.

Cukr umí napáchat stejné škody jako alkohol

Podle nového výzkumu všdci zjistili, že velké množství cukru dokáže způsobit stejné škody, jako kdybychom byli alkoholici a denně do sebe lili tvrdý alkohol. To je celkem logické, protože alkohol se z cukru vyrábí. Nadměrná konzumace fruktózy vám změní metabolismus, zvýší krevní tlak, změní fungování hormonů a poničí játra. Přesně tak vypadají i vedlejší účinky nadměrné konzumace alkoholu.