5 nemocí, které vám hrozí, když budete tloustnout

žena, obezita
Zdroj: Freepik.com

Obezita nebo také nadváha je vážná nemoc. A spousta lidí ji podceňuje. V současné době jí trpí až 300 milionů lidí po celém světě. Hledáte motivací k hubnutí, ale pořád ji nemůžete najít? Hrozí vám například onemocnění srdce, cukrovka nebo neplodnost.

Jana Jánská
Jana Jánská 12. září 2020

Pokud máte nadváhu, měli byste s tím začít něco dělat. Hrozí vám totiž cukrovka, mrtvice, infarkt a nespočet dalších zdravotních komplikací, které vám můžou zkrátit život.

Onemocnění srdce a mrtvice

Pokud máte nadváhu nebo trpíte obezitou, máte až 10x větší šanci, že vás postihne kardiovaskulární onemocnění. S touto velmi častou chorobou souvisí také zvýšená hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, angina pectoris, které mohou vyústit až v infarkt nebo mozkovou mrtvici.

jablečný ocet
Mohlo by Vás zajímat:

Zázračný jablečný ocet: Vyrobte si sami elixír zdraví

Bolesti kloubů a těla

Kila navíc vašim kloubům a páteři rozhodně neprospívají. Naopak se rychleji opotřebovávají. Už jen obyčejná chůze může být obrovský problém. Vyjít do třetího patra je pro vás nemožné? Pomoci vám může chirurgická výměna kyčelního kloubu. Ta ovšem v případě nadváhy problém nevyřeší, ale jen ho odloží a bolest se zase později vrátí.

Cukrovka

Tuk v těle velmi často způsobuje, že se postupně stanete méně citliví na inzulin. Tělo krevní cukr nedokáže zpracovat, ten se nemůže dostat do buněk, hromadí se v krvi a vzniká hyperglykémie. Velmi nebezpečná je ale neléčená cukrovka. Může vám způsobit nemocné ledviny, slepotu, vysokou náchylnost k infekčním onemocněním i amputaci dolních končetin. A to je pouze část chorob, které nebezpečná cukrovka způsobuje.

Pijte čaj každý den.
Mohlo by Vás zajímat:

Čaj jako prevence rakoviny a jeho další blahodárné účinky

Neplodnost

Může se zdát, že nadváha a plodnost spolu přímo nesouvisí. Vždyť už v pravěku byly plnější ženské tvary symbolem zdraví a plodnosti. To už ale dávno neplatí. Pokud třetinu váhy ženy tvoří tuková tkáň, která se podílí na tvorbě estrogenu, dojde k tomu, že tělo má najednou tohoto hormonu příliš. Kvůli nerovnováze mužských a ženských hormonů vzniká složité onemocnění – syndrom polycystických ovarií. Snížení váhy ale může plodnost vrátit zpět.

Psychické potíže

Tloušťka prostě není IN. A proto jsou lidé s nadváhou často terčem urážek a posměšků. Najít si partnera nebo jít v plavkách na koupaliště je pro některé nadlidský výkon. A tím začíná nekonečný začarovaný kruh – tito lidé jsou smutní, smutek často zajídají, a tak tloustnou stále více.

Jak podpořit zdravý vývoj dětí a zamezit jejich obezitě: Pozor na přejídání, diety i šikanu, upozorňuje nutriční terapeutka
Mohlo by Vás zajímat:

Jak podpořit zdravý vývoj dětí a zamezit jejich obezitě: Pozor na přejídání, diety i šikanu, upozorňuje nutriční terapeutka

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články